Wpis z mikrobloga

Hej,
Może ktoś będzie w stanie pomóc.
Odpaliłem dziś laptop (ASUS VivoBook 15 M513IA-BQ434) i wyświetla czarny ekran, nic poza tym. Resetowanie, trzymanie przycisku power nic nie pomaga. Po uruchomieniu cały czas jest czarny ekran. Wczoraj chodził bez problemu.
Podłączyłem go do tv i na tv wszystko wyświetla normalnie. Czy jeśli chodzi na tv to da się jakoś sprawdzić co się stało? Dziwnym trafem na początku marca skończyła się dwuletnia gwarancja...

#komputery #komputer #laptopy #laptop #pytaniedoeksperta #pytanie #serwispc
  • 7
@voorhees: włącz, poczekaj ze 2 minuty aż Windows na pewno się włączy, uśpij go skrótem klawiszowym (zwykle fn+któryś F) i wtedy go włącz z uśpienia, mój stary laptop tak naprawiałem jak wyświetlał czarny ekran Windows :P jak coś to możesz się upewnić czy matryca nie poszła - jak jest podłączony do tv to w ustawieniach ekranu Windowsa powinno dać się włączyć wyświetlanie również na ekranie laptopa
  • 0
@xiv7 @PeterPolska chyba siadła matryca, grzebałem grzebałem i poświeciłem latarka z telefonu w monitor i patrze a on działa ale wszystko ledwo widać, tylko świecąc latarką w niego.. rozjaśnianie z poziomu windowsa nic nie daje, czyli wychodzi, że matryca do wymiany?