Wpis z mikrobloga

Cześć, jakiej zaprawy powinienem użyć żeby wyrównać betonową posadzkę na zewnątrz? Mam taką nieckę, w słabym to jest stanie wszystko, ale chce ratować co się da, chciałbym wyrównać ten beton i na to dać podesty tarasowe. Jak patrzyłem to warstwa będzie max 4-5cm w najgrubszym miejscu, a chce też zrobić spadki na zewnątrz. Czyli pewnie od kilku mm grubość do 5cm powiedzmy. Robił będę na listwach ale nie wiem jakiej masy powinienem użyć żeby nie zaczęło się kruszyć czy odpadać za moment. #remontujzwykopem
Nikoks - Cześć, jakiej zaprawy powinienem użyć żeby wyrównać betonową posadzkę na zew...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 5
@Nikoks wygogluj sobie proporcje na na beton C20/25, ale musi być przynajmniej 5cm grubo.
Edit
Tylko konkretnie to zatrzeć trzeba,
no i zaplanuj to dobrze żeby po zatarciu deszcz ci nie #!$%@?ł roboty albo folią przykryj.
najpierw warstwa szczepna, następnie dopiero odpowiednia wyrównująca. Proponuje weber 1000 plus jako najtańsza opcja plus do tego warstwa szczepna weber.rep 751
tej szczepnej Ci worek wystarczy spokojnie, tego weber plus 1000 pewnie trochę więcej. Stosować się mocno do karty technicznej czyli namaczanie betonu przed robotami.
No chyba, że chcesz to za kilka lat znowu robić to działaj jak napisali wyżej.