Wpis z mikrobloga

Jakoś przedwczoraj zainspirował mnie filmik na YT prawiący m.in. o tym, że zaraz nastanie historyczna chwila tysiąclecia historii polskiej państwowości. Pierwszy koronowany król polski Bolesław Chrobry koronowany w grudniu 1025 roku. Wspomniał też, że polski rząd powinien stworzyć jakąś kampanię promocyjną o tym, by zwiększyć świadomość na świecie o nas. Szkoda tylko, że nikt nic takiego nie zrobi. Pisałem jak maniak w komentarzach o tym żeby zrobić to. Wywrzeć jakoś nacisk na poszczególne ministerstwa, które powinny się tym zająć. O dziwo wszystkie moje komentarze zniknęły.

Chciałbym pomóc coś zrobić. Niestety większość ludzi takie czyjeś chęci do działania ma w dupie.
  • 9
  • Odpowiedz
@Wykopciuszek86: dość powszechnie za początek polskiej państwowości umownie uznaje się raczej datę chrztu Mieszka niż koronacji Chrobrego, o to mi chodzi.
Zresztą każdy i tak ma to w pompie, co niby mielibyśmy na tym ugrać?
  • Odpowiedz
@Wykopciuszek86: ja #!$%@?, ty jakiś upośledzony jesteś?
Doskonale wiem że Mieszko nie był koronowanym królem xD co nie zmienia faktu że powszechnie jego chrzest uznaje się za początek polskiej państwowości a nie koronację Chrobrego.

Jak było 100 lecie niepodległości i zrobili rzeczywiście kampanię to ludzie myślą że jesteśmy 100 letnim państwem


My jesteśmy państwem 30-letnim, III RP, mówi Ci to coś? Natomiast sama historia polskiej państwowości sięga połowy X wieku, i
  • Odpowiedz