Wpis z mikrobloga

Hejka mam pytanie do osób, które znają Rzym! :D

Myślę o zabookowaniu hotelu około 5km od atrakcji tj. Fontanna etc - niby 2km do centrum.
Czy taka lokalizacja mocno może mi zepsuć city break, czy jednak autobusami szybko się dojedzie bo całkiem rozsądnej cenie?

Plus mam pytanie jak wygląda kwestia komunikacji miejskiej. Są jakieś karty, które warto wykupić, aby mieć tańsze przejazdy niż kupowanie pojedyńczych biletów? #rzym #citybreak #wlochy #italy #roma #wczasy
Yakooo - Hejka mam pytanie do osób, które znają Rzym! :D

Myślę o zabookowaniu hotelu...

źródło: wlochy_49_90316_122144_1000x1000

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@Yakooo lepiej bliżej centrum, różnica w cenie nie jest wielka, byle nie za watykanem, bo jest otoczony murem i trzeba będzie go zawsze obchodzić, komunikacja miejska działa spoko, ale lepiej ją wykorzystywać na jakieś atrakcje od centrum dalsze (karty.. hmm.. nie pamiętam, bo mało jeździłem i na biletach jednorazowych)
  • Odpowiedz
@Yakooo: Jak naprawdę city break na kilka dni, to dopłać do lokalizacji bardziej w centrum, abyś miał do wszystkiego bliżej to więcej zwiedzisz.
Wynajęcie hotelu dalej, taniej, spowoduje, że zapłacisz za to czasem dojazdu.
W ścisłym centrum jest tyle ciekawych rzeczy, że przez kilka dni nie będziesz się nudzić
  • Odpowiedz
@Yakooo: Zerknij sobie na stronę https://www.rzym.it/, tam masz pełne kompendium informacji o Rzymie. Zerknij sobie przede wszystkim na metro, później na tramwaje, najwygodniej tam się tam poruszać. Na citybreak to chyba najlepiej jakieś 2- albo 3-dniowe bilety kupić.
  • Odpowiedz