Wpis z mikrobloga

Jeszcze raz, bo mały sabotaż pewnego użytkownika nazbyt zniechęcił do rozwinięcia wątku.

Kurs TSLA jest w bardzo ciekawym technicznie momencie. Prawdopodobnie już w przyszłym tygodniu będziemy świadkami przejścia krótkoterminowych średnich przez SMA200 na W1. Stara szkoła mówi, że to oznacza dalsze spadki, bessę itd.
Tymczasem uważam, że będziemy wówczas blisko dobrego momentu na zajęcie pozycji long.

To, co będzie potrzebne w rozegraniu setupu na bardzo duże wzrosty, to:
-impuls wzrostowy po szybkim i głębokim spadku
-wysokie tempo na początku wzrostu, luki na kasowym
-przejście krótkich średnich od dołu przez SMA 200 z W1

Liczę na to, że zestawienie tych trzech zjawisk, da nam bardzo silne wzrosty oraz przebicie ATH na Tesli, a w ostateczności kurs nawet 700 USD za akcję.

Najprościej można ten setup wyjaśnić poprzez analogiczną sytuację na akcjach Tesli:
Pierwsza gwiazdka, to moment, w którym jesteśmy teraz. Następnie mamy impuls i wysokie tempo wzrostów. Dalej jest już silna hossa.

*To oczywiście nie jest plan na idealne rozegranie. To wszystko zależy od nastrojów, kondycji spółki itd. JEDNAK, to cena będzie tworzyła narrację.

Czy Tesla powtórzy los spółek dotcomu albo hossy covidowej i wróci do bazy na poziomie 60 USD, wejdzie w trend boczny aż do następnej hossy? Ja wątpię i dlatego moja prognoza zakłada wzrosty.

Czy sytuacja makro pozwoli na przebicie ATH Tesli? Nie wiem.

Wrócę do tego wpisu 15.03.2025.

Powodzenia

#gielda
michelney - Jeszcze raz, bo mały sabotaż pewnego użytkownika nazbyt zniechęcił do roz...

źródło: Zrzut ekranu 2024-03-15 211534

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • 0
Jeszcze dodam swoje strefy zakupów:
145 USD górne widły strefy
105/108 dolne widły
88-90 maksymalny zakładany przeze mnie spadek w przypadku głębokiego zejścia przed impulsem.

Niżej setup uznam za nieważny.
  • Odpowiedz
  • 0
*Widełki strefy są szerokie, dlatego pierwsza faza rozegrania będzie najbardziej angażująca i wymagająca obserwacji TEMPA.
  • Odpowiedz
@michelney: W usuniętym wpisie podałeś zasięgi czasowe zejścia i odreagowania. Nie czepiam się, ale zauważyłem że tego zabrakło, przez co wpis stał sie mocno wykastrowany.
Btw moja "prognoza" zakłada zjazd na 53$, ale nie gram tego i nie interesuje się tym.
  • Odpowiedz