Wpis z mikrobloga

Płatność kartą w "lepszych sklepach". Nie wszędzie. Za to wszędzie zapłacisz gotówką, szczególnie lubią jak płacisz dolarami. Bankomaty w większych, turystycznych miastach są dostepne bez problemu. Wypłata gotówki z Revoluta w sumie jest łatwiejsza niż w Polsce. Dobrze mieć dolary, ale i tak najbardziej opłacalne jest wypłacenie z bankomatu funtów egipskich. Kartę SIM kup sobie jaka Ci będzie pasować na lotnisku jak wylądujesz, najczęściej są to dosyć dobre oferty jeśli chodzi o
Płatność kartą w "lepszych sklepach". Nie wszędzie. Za to wszędzie zapłacisz gotówką, szczególnie lubią jak płacisz dolarami. Bankomaty w większych, turystycznych miastach są dostepne bez problemu. Wypłata gotówki z Revoluta w sumie jest łatwiejsza niż w Polsce. Dobrze mieć dolary, ale i tak najbardziej opłacalne jest wypłacenie z bankomatu funtów egipskich. Kartę SIM kup sobie jaka Ci będzie pasować na lotnisku jak wylądujesz, najczęściej są to dosyć dobre oferty jeśli chodzi o
@Nighthuntero:

- Jak wygląda sprawa z płatnością kartą


W wielu miejscach nią zapłacisz, w pojedynczych nie. Na podobnej zasadzie jak u nas kilka lat temu - lepsze restauracje, duże sklepy, sieciówki bez problemu. Stragany, małe sklepy - może być problem.

- Czy bankomaty są osiągalne


Tak, bez większego problemu, w zdecydowanej większości są bezprowizyjne (w zasadzie kojarzę tylko takie, ale wyjątki się zdarzają).

- Najlepiej mieć przy sobie ich funty/dolary/euro


Oczywiście,
@Nighthuntero:


- Jak wygląda sprawa z płatnością kartą


W wielu miejscach nią zapłacisz, w pojedynczych nie. Na podobnej zasadzie jak u nas kilka lat temu - lepsze restauracje, duże sklepy, sieciówki bez problemu. Stragany, małe sklepy - może być problem.


- Czy bankomaty są osiągalne


Tak, bez większego problemu, w zdecydowanej większości są bezprowizyjne (w zasadzie kojarzę tylko takie, ale wyjątki się zdarzają).


- Najlepiej mieć przy sobie ich funty/dolary/euro


Oczywiście,
@Nighthuntero:

- Jak wygląda sprawa z płatnością kartą

sprawdzalem na visa i dziala, bez problemu.

- Czy bankomaty są osiągalne

---------

- Najlepiej mieć przy sobie ich funty/dolary/euro

uzywaj dolarow, albo euro. przeliczaja z lokalnej waluty bez probleu. czasem ze stalym kursem na kolo, a czasem dokladmym. wlasnei widze ze kurs skoczyl do 50 za $, ja mialem cos w okolicach 30 funtow.

jw. dolar / euro tylko oni czesto traktuja
@mrvertigo: @Nighthuntero

weź $. Mają kryzys walutowy i dobrze płacą za twardą walutę. Na miejscu najlepiej wymienić po dobrym kursie i dalej płacić Funtami Egipskimi.


Ale co mu da, że zabierze ze sobą dolary i pójdzie je wymienić do jakiegoś kantoru, po oficjalnym kursie? Co to zmieni? Już trzeba było mu napisać, że ma wymienić u tzw. konika, przy czym jest to nielegalne. Nie wiadomo jak respektowana jest ta nielegalność, ale
@Nighthuntero: w Egipcie płacisz funtami egipskimi i dolarami (biora tez euro, ale przejebka na kursie). kurs wymiany na szybko 1 USD = 50 EGP (dokladnie kolo 48). bankomaty na kazdym kroku, niektore pobieraja prowizje za wyplate 100 EGP. karte sim moge Orange polecic, wszedzie zasieg i tanio. nie warto w esimy sie bawić, bo gowno i drogo. co do reszty jak chcesz byc szanowany to ubieraj dlugie spodnie, kobieta tym bardziej
@Nighthuntero jedź, bierz dolary, wymieniaj w automatach albo „nielegalnych” kantorach po dobrym kursie. Cieszcie się wyjazdem a nie każdym groszem. Sim z orange.com za grosze za 20gb chyba, że chcesz robić streaming. Enjoy!
@Smartek: Aaa mam mieszane uczucia.

Tl;dr rozpisałem się i będzie długo ( ͡° ͜ʖ ͡°) i pisane na telefonie to może gdzieś być nieczytelne.

W ogóle to był mój pierwszy wypad all inclusive, pierwsze wyjście na lotnisku(Hurghada) i od razu się zczaiłem co będzie grane, były takie specjalne przejścia oznaczone naszym biurem podróży i tam sprzedawali wizy za 27$ gdzie obok chyba było "oficjalne" stanowisko no i
@Nighthuntero

W ogóle to był mój pierwszy wypad all inclusive, pierwsze wyjście na lotnisku(Hurghada) i od razu się zczaiłem co będzie grane,


Ja ogólnie wakacji all inclusive mam za sobą około 15, więc rozumiem zdziwienie.

były takie specjalne przejścia oznaczone naszym biurem podróży i tam sprzedawali wizy za 27$ gdzie obok chyba było "oficjalne" stanowisko no i tam typek sprzedał po 25 ( ͡° ͜ʖ ͡°)


To jest
Odnośnie wyboru hotelu to zawsze sprawdzaj opinie w trzech miejscach, tj. tripadvisor (minimum 4,5/5), holidaycheck.de (u Niemców to zawsze minimum 90% i powyżej 5.0/6) oraz booking. com (minimum 8.0/10). Jeżeli Twój hotel to był Mövenpick Waterpark Resort & Spa Soma Bay to nie spełnia moich kryteriów ocen w dwóch ostatnich ;-).


@Smartek: Hah, dobrze widzieć, ale tak jak mówiłem, na hotel sam w sobie bardzo nie narzekałem (mimo, że Johnny Walker