Wpis z mikrobloga

Gdy widzę 999 wpis "jaki komp do gierek za 4k" to zaczyna mnie powoli skręcać xD Żyjemy w czasach nielimitowanego dostępu do wiedzy, setki poradników, dziesiątki filmików na YT... ale niestety ludzie nie umieją #!$%@? szukać. Ba, nie dość ze nie umieją szukać to są też zbyt leniwi by podać jakiekolwiek szczegóły. Masz się DOMYŚLEĆ że OP chce kartę graficzną Nvidia a dysk ma być tysionc. Oczywiście na koniec zero dziękuję ani pocałuj mnie w dupę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
90% pytań tutaj zadawanych ma odpowiedź na pierwszej stronie Googla albo po wpisaniu jednego zdania do ChatGPT, change my mind.

#komputery #pcmasterrace
L3gion - Gdy widzę 999 wpis "jaki komp do gierek za 4k" to zaczyna mnie powoli skręca...

źródło: spierdolenie

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
@L3gion: nie nie umieją po prostu nie chce im się poświęcić na to czasu bo musieliby myśleć i analizować a tak to dostaną gotową odpowiedź od kogoś
  • Odpowiedz
@L3gion rozumiem to bo mam tak z DJowaniem.

Eeeee chce zaczońć diżejować jak zaczonć?? Pomocy niewiem

Zero zaangażowania ze swojej strony, wszystko chcą na tacy
  • Odpowiedz
@L3gion: bo to trzeba pooglądać gamers Nexus, hardware unboxed itp. Porównać ceny, znaleźć promocje itp. Sam właśnie złożyłem 7800X3D na 4080 super ale trochę mi zajęło żeby wybrać obudowę chłodzenie itd. W sumie się nie dziwię że ludziom się nie chce i chcą tym obarczyć kogoś innego
  • Odpowiedz
Masz się DOMYŚLEĆ że OP chce kartę graficzną Nvidia a dysk ma być tysionc.


@L3gion: ej no ale niektórzy na tym zarabiają

Trzeba się uzbroić w cierpliwość i ich obsługiwać, a na końcu jest i tak win-win, bo oni co prawda trochę przepłacą za usługi doradztwa, ale zyskają to, że jakiś janusz biznesu nie sprzeda im rebrandowanego Core i7 drugiej generacji jako nówki.
  • Odpowiedz
@NdFeB: nie no, oglądanie nexusa, hub by dobrać cpu I gpu, sprawdzanie cultist network dla psu to już "zaawansowany stuff" bo są cyferki i trzeba je zrozumieć (a zdolność czytania ze zrozumieniem spada z każdym rocznikiem).
Ale możnaby wy na #!$%@? wygooglac "techlipton polecane zestawy" wybrać budżet, zamówić koszyk i gotowe. Może nie będzie to perfekcyjny zestaw (najczęściej buda i zasilacz zostawiają wiele do życzenia, chłodzenie cpu też pomijanie jeśli boxowe
  • Odpowiedz
Gdy widzę 999 wpis


@L3gion: 99% ludzi tutaj nie potrafi samodzielnie podjąć żadnej decyzji zakupowej, czy zrobić prostego wyszukiwania w celu porównanie czegokolwiek. I żeby to dotyczyło PC, ale to jest na KAŻDYM #!$%@? tagu! A najlepsze jest to o czym mówisz, przecież jak ktoś pisze "perfumy dla różowej do 500zł", to nawet jak mu doradzą - a niektórzy debile to robią - to z automatu nie oznacza, że będzie się
  • Odpowiedz
@L3gion: manipulujesz
Tak część pytań się powtarza
Ale przy tym jak dzisiaj działa google, jak wszystko jest nieindeksowane tylko zamykane po grupkach i discordacb to sie nie dziwie, że ciężko znaleźć wartościową porade
Najlepiej to wyszukiwac bezposrednio na reddit/wykopie/elektrodzie a google omijac

Ale te 90% to przesada
  • Odpowiedz
nie nie umieją po prostu nie chce im się poświęcić na to czasu bo musieliby myśleć i analizować a tak to dostaną gotową odpowiedź od kogoś


@yannikto: no ale z drugiej strony na tym sie opierał stary internet
Ktoś robil research, robil wpis na blogu, forum, podklejał FAQ inni dodawali swoje i tysiące osób moglo z tego korzystać

To teraz nastała glupia moda na zamykanie informacji w trudnych do znalezienia grupach
  • Odpowiedz
jaki komp do gierek za 4k


@L3gion: poletzam po prostu nie odpisywać bo ileż można. "komp do gierek za 4k" to jak "samochód do 300km/h za 10k". Jeżeli ktoś nie ogarnia że w tych czasach na sprzęt trzeba wydać min. drugie tyle to jaki jest sens tłumaczenia? I tak się obrazi i za 4k pójdzie kupić jakiegoś ulepa z Allegro. Niech ginie.
  • Odpowiedz