Wpis z mikrobloga

#angielski #matura2014

przygotowuje sie do matury pod i roz z angielskiego, do tej pory wydrukowałem i powtórzyłem sobie czasy (WSZYSTKIE) , pobrałem pdf ze słowkami ze wszystkich działow (rodzina,sport itd) tak by powtórzyć sobie. Ale mam problem ze znalezieniem strony pdf z konstrukcjami gramatycznymi, gdzie moge takie cos znaleźć? ?
  • 12
  • Odpowiedz
@sxwsp: Odradzam poleganie jedyni na teorii. Szczególnie, jeśli zdajesz rozszerzenie. Polecam zanurzenie się w języku, na przykład poprzez przeglądanie reddita. W ten sposób szybko załapiesz wszystkie konstrukcje gramatyczne, mocno rozbudujesz słownictwo i przy okazji podłapiesz trochę kultury z wszystkich krajów anglojęzycznych (głównie USA) i nie tylko.

Czasem uczę się gramatyki (najczęściej z Wikipedii), ale ostatnio największy postęp w angielskim zawdzięczam wyżej wymienionej stronie.

  • Odpowiedz
@Keffiro: na próbnej miałem 70% z rozszerzenia. Ale gramatyke zawaliłem i to zadanie z użyciem słowka bez zmiany znaczenia zdania + zostałem skarocny za prymitywnie napisaną rozprawę bo używałem prostych konstrukcji by pkt nie tracic
  • Odpowiedz
@sxwsp: Mnie to akurat nie przeszkadza. Nie zależy mi w ogóle na żadnym innym przedmiocie niż na angielskim, bo tylko ten mi się liczy na studia (ustny i pisemny rozszerzony). Byle zdać :)
  • Odpowiedz
@sxwsp: Jak już powiedziałem, korzystam głównie z Wikipedii. Ewentualnie, gdy chcę przeanalizować jakąś konstrukcję, to wpisuję zdanie w google i szukam wyjaśnienia.

Możesz sobie wejść w ogólny artykuł o gramatyce języka angielskiego i przeglądać interesujące Cię rzeczy.
  • Odpowiedz