Wpis z mikrobloga

Na fejsie wyskoczyła mi ostatnio poniższa reklama pokazująca jak to na OTSie można sklep założyć. Od dłuższego czasu myślałem dlaczego by nie wprowadzić czegoś takiego do RL Tibi. Do NPCa w domku można by dodać opcje skupywania określonych itemków po danej cenie. Jednocześnie ściągnął bym z marketu handlowanie dżinowymi yasirowymi itd itemkami czyli tym wszystkim czym obracają boty marketowe. Ożywiłoby to może trochę interakcje międzyludzkie a z drugiej strony byłby lament high levli że nie może w minute sprzedać 400 wandów tylko musi gdzieś chodzić

#tibia
exerator - Na fejsie wyskoczyła mi ostatnio poniższa reklama pokazująca jak to na OTS...

źródło: tibijka

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
Ale jak Ty to widzisz? Że ustawiasz swojemu hirelingowi skupowanie np. k armorów za 4,5k? I czym to się różni od marketu? Dwa, musiałbyś chyba ludzi do domków zapraszać a nie każdy ma jakąś wydzielona strefę. Tak to opisałeś, że pomysł wydaje się być dziurawy jak ser szwajcarski.
  • Odpowiedz
  • 0
@WhiteRower: w końcu domki kategorii "shop" miałyby znowu jakiś sens. Nie byłoby przebijających się 3 anonymous na rynku tylko handlowałbyś z konkretną osobą (a właściwie jej przedstawicielem). Znowu można by się reklamować że dajesz najlepszą cene w Carlin za fire sworda itd. Ogólnie w Tibii jak i innych grach online boli mnie to odejście od kontaktu międzyludzkiego i to ciągłe parcie by cyferki nabijały się szybciej co ciągnie za sobą automatyzacje
  • Odpowiedz
@exerator to tak naprawdę ograniczy ilość handlarzy na rynku jeszcze. Spójrz na taką Antikę i ile jest wolnych domków w tym momencie. Podpowiem - zero. XD a jak jakiś jest to zaraz leci za kilkanaście kk. Bo rozumiem do tego, że chciałbyś zlikwidować market? Albo jego część?
  • Odpowiedz
  • 0
@WhiteRower: rynek nieruchomości Tibijskich to osobny temat, patologia jak i w realu xd. Można znaleźć jakiś półśrodek i np skupowanie przez domek nie miałoby fee albo w nie shopowych domkach można by zagadać do hirelinga przez ścianę tak by właściciel nie musiał cię wpuszczać do środka
  • Odpowiedz
@exerator ale ja serio nie wiem co Twoim zdaniem to poprawi, weź napisz w jakichś krótkich punktach. Bo z minusów/bez zmian:
-mocne ograniczenie marketu (trzeba domku i hirelinga)
-zamiast przebijających się market botów będą hireling boty (bez zmian)
-brak opłat - wieloryby tylko więcej zarobią
-i tak wszystko sprzedaż w 1 miejscu, nikt dla 5gp x1k itemków nie będzie leciał gdzie dalej, w sumie możliwe, że ludzie by zaczęli biegać do djinnów.
  • Odpowiedz