Wpis z mikrobloga

@oknoe: Przeczytałem wtedy na szybko i nie zauważyłem, że pytasz o polskiego psychologa/psychiatrę. Po angielsku nie bardzo by było?
Z doświadczenia wiem, że oni w tych swoich przychodniach mają taką osobę od "problemów mentalnych", coś w rodzaju psychologa i za niego się dodatkowo nie płaci, jest w ramach podstawowego ubezpieczenia. No i tak jak w Polsce, psycholog nie jest lekarzem, nie przepisze leków, ale też nie ma problemu dostać leki od
  • 0
@stivenus: Nie mam lekarza domowego, nie wiem jak tutejsza służba zdrowia działa.
Po angielsku właśnie średnio, znalazłem polskie poradnie, ale wymagają skierowania od właśnie lekarza domowego (z tego co zrozumiałem) i trzeba czekać.
@oknoe: Jak byś chciał się zapisać do jakiegoś lekarza, to jest taka strona https://www.zorgkaartnederland.nl/
W pole wyszukiwania wpisujesz swój kod pocztowy. Jeśli robisz to na komputerze, to po lewej stronie będzie lista filtrów, pod Organisatietype klikasz na Meer organisatietypes, wybierasz Huisartsenpraktijk i pokaże się lista przychodni tego typu w bliskiej odległości od podanego kodu pocztowego. Na telefonie podobnie, tylko trzeba na początku kliknąć na Filters po wpisaniu kodu pocztowego.
No i
@stivenus: @oknoe

coś w rodzaju psychologa i za niego się dodatkowo nie płaci, jest w ramach podstawowego ubezpieczenia

Psycholog na skierowanie też jest w ramach podstawowego ubezpieczenia, tylko jest płatny, więc może coś być naliczone z ryzyka własnego

Zapisać powinieneś się w przychodni, która jest blisko i najlepiej w tym samym mieście. Ja miałem problem się zapisać w swoim mieście, nigdzie nie było możliwości, bo za dużo pacjentów, próbowałem w miejscowości
Psycholog na skierowanie też jest w ramach podstawowego ubezpieczenia, tylko jest płatny, więc może coś być naliczone z ryzyka własnego


@Frijheid2: Mnie chodziło o to właśnie, że ta pomoc psychologiczna w przychodni lekarza domowego, nie jest wliczana w ryzyko własne.

Jak nie możesz się zapisać w okolicy miejsca zamieszkania


Tak. Ogólnie to już mam lekarza. Ten poprzedni nie był jakoś bardzo daleko, bo 14 kilometrów i tam powiedziałem jaka jest sytuacja