Wpis z mikrobloga

Odziedziczyłem niedawno dom jednorodzinny po rodzicach (dom dwudziestoletni, ogrzewany gazem, nieocieplony, okna dwuszybowe). Czy warto waszym zdaniem go ocieplać i wymieniać okna na trzyszybowe? Zastanawiam się jaki jest czas zwrotu takiej inwestycji? Myślałem też o inwestycji w OZE i pompę ciepła ale w tym wypadku średnio zachęca mnie okres zwrotu inwestycji wynoszący ok. 11 lat ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#budujzwykopem #remontujzwykopem
  • 6
@Hakunamatata57: Ja bym wymienił od razu okna. Raz, że jak zrobisz elewację i przyjdzie Co wymienić okna, to sobie rozwalisz elewację. Dwa, że te okna sprzed 20 lat mogą już mieć problemy ze szczelnością, jakość i funkcjonalność (np. stopniowanie uchyłu) też nie ta sama, montaż wtedy też się robiło inaczej (czyt. na #!$%@?). Wiem, bo mam takie i będą szły do wymiany. Jeśli Cie stać, miej to z głowy.

A, i
@Hakunamatata57 jak nie będziesz mieszkał to sprzedaj nie inwestuj z tego względu że są do duże nakłady finansowe. Okna tak jak wyżej pisali warto wymienić przed elewacja, możesz też udać się do urzędu i ubiegać się o pieniądze właśnie na termomodernizacje domu która może wynieść nawet do 135k chociaż same okna/pompa/fotowoltaika pochłonie cały ten budżet który oczywiście jest zarezerwowany tylko dla osob które nie przekraczają tam jakiegoś progu finansowego
Czy warto waszym zdaniem go ocieplać


@Hakunamatata57: Stare powiedzenie z forum muratora mówi "ocieplić tyle ile portfel pozwoli". Co do okien trzyszybowych się nie wypowiem, bo może na przykład kasę warto przeznaczyć na docieplenie dachu.