Wpis z mikrobloga

@matiJ: na początku chciałem tak do 700 zł ale podobno ciężko coś dobrego za tyle kupić, a też nie chciałbym się zrazić do tego. Myślę że tak 1200 zł bym mógł wydać. Za tyle jest właśnie kobra 2 pro z 1kg filamentu.
@CHESTERRROOO: O ile dobrze pamiętam, swojego neptuna 2s kupiłem jakoś w granicach 800 zł. Do dzisiaj w niego włożyłem pewnie jeszcze co najmniej połowę tego, jak nie więcej w częściach, ale podstawowa wersja była ok.

Przede wszystkim weź coś, co ma autopoziomowanie.
@matiJ: nie chcę od razu iść w żywicę. Podobno do niej trzeba mieć myjkę i utwardzarkę. Taka na filament chyba będzie najlepsza. Jeszcze zastanawiałem się czy dozbierać do Artillery Sidewinder X4 Pro ale chyba jest taka sama jak kobra 2 pro.
@CHESTERRROOO:
co do oprogramowania, jak masz model to tniesz slicerem, np AnycubicSlicer albo Cura albo dziesiatki innych, nie uzywalem tego pierwszego ale niby bazuje na prusaslicer ktorego uzywam od lat wiec polecam

jak nie masz modelu to masz dwie opcje (mozna porownac je do edycji JPG i grafiki wektorowej):
1. blender, meshmixer, zbrush itp - rzezbisz sobie albo edytujesz gotowe modele jak chcesz, pracujesz na wielokątach tak jak w JPG masz
Jakie filamenty kupować i gdzie? Jak czyścić taką drukarkę?

@CHESTERRROOO: tam gdzie najtaniej ( ͡° ͜ʖ ͡°) allegro, blackfrog, przeszukaj tag, polowa pytan to jakie filamenty sa polecane, ja lubie fiberology i prusament ale sa tez tansze i dobre, zacznij od PLA i przechowuj w suchym miejscu
Kup alkohol izopropylowy i reczniki papierowe, zawsze przed drukiem czyszcze alkoholem stol, jesli bedziesz mial problem z odklejaniem sie wydrukow
@CHESTERRROOO a ja nic o żywicy nie pisałem :)
Warto zainteresować się PrusaSlicerem jeśli chodzi o program, co do czyszczenia i kalibracji to musisz zakolegować się z YT. Filemnty warto brać z allegro i tyle