Wpis z mikrobloga

Mam trzy kamery IP Annke. Dwie z nich podłączone do rejestratora hikvision, a jedna po kablu w tej samej sieci ale nie podłączona bezpośrednio do rejestratora.

1. Kamery z rejestratora działają, ale nie mam wjazdu bezpośrednio do nich przez aplikację Annke (a tam mam dodatkowe opcje)

2. Kamera IP jest widziana w rejestratorze, ale nie nagrywa

Jak poradzić sobie z tymi problemami?

#kamery #monitoring #budujzwykopem
  • 9
  • Odpowiedz
@hipodrom:
1. Musisz włączyć opcję "virtual host" w rejestratorze aby móc konfigurować kamery podłączone pod switch PoE wbudowany w NVR. Wtedy rejestrator pod swoim IP od strony lokalnej wystawia każdą kamerę na innym porcie.

2. Coś pomieszałeś w ustawieniach sieci, to że rejestrator "widzi" kamerę to normalne, bo zawsze będzie widział bo wyszukiwanie działa po L2, kamera podłączona do sieci od strony LAN rejestratora ma być zaadresowana w tej samej sieci
dktr - @hipodrom: 
1. Musisz włączyć opcję "virtual host" w rejestratorze aby móc kon...

źródło: ULv265ef2dc807328

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@dktr Dzięki za odpowiedzi
1. Włączyłem ... ale dalej Annke nie wykrywa. Coś powinienem dodatkowo ustawić? W kamerze poza rejestratorem w aplikacji Annke wrzucam tylko numer seryjny i od razu  ją wykrywa

2. Rejestrator widzi ale tylko w aplikacji mobilnej. Przez ip webowo albo bezpośrednio podpinająć monitor do rejestratora nie widzi. Aplikacja wpisuję dokładnie te samo ip i hasło co w aplikacji hilook
  • Odpowiedz
@hipodrom: Wszystko co się dało to tam pomieszałeś. Weź to zleć komuś aby ogarnął ten bałagan. Nie możesz mieć takiej samej adresacji po stronie LAN i wbudowanego switch'a poe, nie dodawaj każdej kamery z osobna do chmury bo po co.
  • Odpowiedz
  • 0
@dktr: Wszystkie pozycje są zrobione z automatu, poza numerem 8, który ręcznie wpisałem adres IP jaki mam z kamery. Ona fizycznie ma taki adres IP , więc na sztywno dodałem.
  • Odpowiedz
  • 0
@PotwornyKogut: @dktr
ok udało się. Prawdopodobną przyczyną było to że wpiąłem rejestrator PRZED access pointem, do którego jest wpięta kamera. Możliwe że adresy mu się nie zgadzały albo coś... (chociaż wbijałem na sztywno). Teraz sam automatycznie wykrył kamerę i działa mi nagrywatnie, także z tej osobnej kamery :)

Mimo wszystko dzięki za pomoc i wiarę

PS. Po tej zmianie nie mam dostępu bezpośredniego do zewnętrznej kamery przez aplikację Annke. Zmienił chyba
  • Odpowiedz
@PotwornyKogut: Rejestrator z wbudowanym switchem PoE to nic innego jak linux z dwoma interfejsami ethernet które nie są w bridge. Po włączeniu "virtual host" rejestrator robi najzwyklejszy dst-nat.
np
eth0 - 192.168.0.10/24 - tu rejestrator jest wpięty do sieci klienta - przeważnie jakiś router daje mu po dhcp - np 192.168.0.10/24
eth1 - 192.168.254.1/24 - tu jest switch PoE i kamery z adresacją 192.168.254.0/24

po włączeniu "virtual host" w NVR interfejs
  • Odpowiedz