Wpis z mikrobloga

@Insiders: Masz 5 zwykłych sudoku gdzie hmmm tak, można byłoby w jakiś program wpisać, a reszta za więcej punktów są z dodatkowymi jakimiś ograniczeniami (jak np. ruch skoczka szachowego, non consecutive) gdzie generatory nie zadziałają. Ale to mija się z celem Mistrzostw - nie oszukiwałem i nie mam zamiaru oszukiwać xD
@BigKokonat no wiem wiem tylko pytam z samej ciekawości tak naprawdę. Lubię sudoku. Nie czuje się na mistrza ale byłem ciekaw jak to wygląda :) masz te zadania z eliminacji pod ręką? Możesz wysłać?
@BigKokonat gratki :), A te zadania to szczerze mówiąc nie wyglądają na zbyt trudne, później też sobie do nich siądę i zobaczę jak pójdzie ;). Z ciekawości: rozwiązywałeś na jakiejś kartce, w paincie, czy np. wpisałeś do generatora z cracking the cryptic?
@Kaczorra: bo te zadania nie są trudne dla osób, które miały styczność z sudoku "więcej niż gazetowe", ale mój mózg nie potrafi tak szybko na każdą logikę wpaść (i nie mam mocnej pamięci do cyfr i kalkulacji wzrocznej. Jak miałbym oceniać moje umiejętności dedukcji od 1 do 10, gdzie 10 to grandmasterzy, dałbym sobie mocne 5). Dodatkowo 2 godziny robią swoje. Zadania drukowałem i wszystko robiłem na kartkach (gdzie jest o
@BigKokonat no na kartce jest o wiele trudniej, trzeba mocno pilnować pencilmarków, a i kolorków trochę brakuje ;) (zwłaszcza przy skoczku szachowym się przydają). A właśnie: na mistrzostwach można mieć jakieś kolorowe pisaki/zakreślacze? Czy tylko ołówek i koniec?
@Kaczorra: Nie wiem jak na MP, ale na jakichś mniejszych eventach w pcimiach dolnych to zawsze sobie brałem puste gridy na wszelki wypadek. Zgłaszałem to osobom odpowiedzialnym za organizację i komisji. Jednym to nie przeszkadzało, drudzy chcieli kserować, żeby wszyscy mieli a na jednym mi zabronili. Korzystałem z tego raz, w 2010 roku i tyle xD / ołówek raczej nie, tylko długopis (przy wypełnianiu ołówkiem jakbyś się pomylił i nie zaliczyliby