Wpis z mikrobloga

Mirki, kupiłem sobie słuchawki Soundcore life Q30 z zamiarem używania ich na windowsie. Problem polega na tym, że nie mogę używać poprawnie mikrofonu. Pojawiają mi się wówczas dwie opcje jeżeli chcę używać mikrofonu: Zestaw słuchawkowy i słuchawki. Gdy pojawiają mi się takie dwie opcje do wybierania źródła dźwięku to po wybraniu zestawu słuchawkowego jakość drastycznie spada i brzmi jakbym słuchał z najgorszych słuchawek podłączonych do najgorszego wówczas walkmena a przy wybraniu "słuchawki" to nic nie słychać. Poradzicie coś na to? Jak korzystać z tych słuchawek i jednocześnie przez nie rozmawiać np. na Discord? Nie znalazłem żadnego konkretnego rozwiązania,
#soundcore #sluchawki #pc #windows #problem #dzwiek
  • 15
@skiros: Typowy problem, też to przerabiałem. Co prawda na innych słuchawkach ale problem ten sam Słuchawki są OK. Problem występuje w bluetooth w twoim komputerze. Nie wyrabia nadajnik (stara generacja) , aby transmitować transmisję w dwie strony w wysokiej jakości. Więc masz dwie opcje albo dobra jakość słuchania albo fatalna jakość. Rozwiązanie to wybierz jako mikrofon inne urządzenie, w laptopie wbudowany mikro. Innego rozwiązania niestety nie ma. Niby w nowych laptopach
Jak korzystać z tych słuchawek i jednocześnie przez nie rozmawiać np. na Discord?


@skiros: Kupić zewnętrzny mikrofon ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To niestety wada słuchawek Bluetooth - przepustowość protokołu jest dosyć niska, więc aby mieć komunikacje dwukierunkową trzeba ciąć jakość ¯\(ツ)/¯
Musiałbyś kupić coś z adapterem usb, żeby działały po swoim wi-fi(np. Logitech G435/535, HyperX Cloud Flight).
  • 0
@Shamson: Czemu dopiero sie dowiedziałem o tym po zakupie? XD A po za tym jakim cudem na telefonie działaja słuchawki bez problemu po bt? i da się normalnie rozmawiać?
@skiros: w mikserze windowsa musisz wybrać chyba jeszcze wyjście mikrofonu, instalowałeś apkę na telefon i sprawdzałeś czy coś się da zmienić? Może musisz gdzieś zaakceptować żeby komputer łączył się z mikrofonem bluetooth ja tak musiałem coś tam odhaczyć w opcjach telefonu.
@skiros: Dzięki, to nie będę dokupował, a tak z ciekawości na telefonie normalnie ci działa ? W sensie jest normalna jakość dźwięku i mikrofon działa? Bo u mnie tak