Wpis z mikrobloga

Hej Mireczki
Jak trudny jest Mont Blanc? 1400m zrobiłem w 3:20h kilka lat temu na luzie (ale tylko 2500m npm) i zastanawiam się jaka jest różnica powyżej 4k?
Ogólnie kondycja super, dużo roweru i siłki. Na rowerze jeżdżę trasy 100km raz w miesiącu. Jedynie brak doświadczenia technicznego
#wspinaczka #alpinizm #alpy
ulath - Hej Mireczki
Jak trudny jest Mont Blanc? 1400m zrobiłem w 3:20h kilka lat tem...

źródło: 1000011722

Pobierz
  • 4
@ulath @ulath Mont Blanc nie jest szczególnie trudny technicznie, ale to porównanie dotyczy inny alpejskich szczytów 4000+. To nie jest tylko kwestia pokonania przewyższenia, bo zakładając wejście francuską drogą normalną, napotkasz również proste momenty wspinaczkowe na kuluarze i droge przez lodowiec która wymaga przynajmniej rakow i czekana. Do tego od 3500/4000 m (zalezy od organizmu) wydolność istotnie spada, nawet przy super kondycji brak chociaż jednodniowej aklimatyzacji to duze ryzyko. Nie wiem czy
  • 1
@tempus_fugit: no właśnie widziałem że łatwo nie jest, myślałem po prostu z jakąś grupą i przewodnikiem się załapać. Wtedy cała wyprawa trwa ok tygodnia, jest wejście pierwsze na jakis szczyt w okolicy co jest też na 4000m jako aklimatyzacja a późnej MB.
@DominiCanes haha, jeszcze nie wiem kiedy może ten, może przyszły rok ;-)
@ulath: Przepis na Blanca jest prosty: odpowiednie przygotowanie sprzętowe, kondycja i aklimatyzacja. W kwestii sprzętu służymy pomocą i zapraszamy do nas na https://9c.pl
Pozdrawiamy i życzymy powodzenia!