Wpis z mikrobloga

le wiecie, że chodzi o referendum z 1983 gdzie w 1998 jeszcze ira zabijała w Irlandii i ogólnie ten kraj to było jedno wielkie, biedne ultrakonserwatywne gówno z klerem odwalajacym gorzej niż u nas? W 2018 było referendum i Irlandia zliberalizowała przepisy.

Gówno wpis wyborczej to fakt ale wasze komcie z podnietą to inny lvl #!$%@? już


@nyanian: ale wiesz, że chodzi o ostatnie referendum? https://www.pap.pl/aktualnosci/referendum-w-irlandii-odrzucono-usuniecie-z-konstytucji-slow-o-obowiazkach-domowych
No i katolików w Irlandii
@loczyn: Jedyne, co możesz wynieść z takich dyskusji, to zrozumienie, że tak jak Ty masz prawo sądzić, że ja interpretuję fakty z zakresu biologii człowieka w sposób ideologiczny, tak samo ja mam prawo sądzić, że również Twój osąd wynika z przyjętych założeń ideologicznych. I obaj mamy rację, tyle tylko że Twoje "autorytety naukowe" są aktualnie forsowane przez establishment, więc możesz używać argumentów o wiedzy z podstawówki.

Dlatego też sądzę, że kwestia
Aborcja to nie mordowanie innych ludzi. Odwołuję do podręczników biol klasy 6-8 szkoły podstawowej.


@loczyn: Morderstwo - świadome pozbawienie życia człowieka.

1. Aborcja jest czynem świadomym
2. Aborcja pozbawia życia człowieka.

Nie wiem, jakie podręczniki do biologii czytasz, ale według biologów nie ma żadnego magicznego momentu, w którym płód - nie-człowiek staje się człowiekiem. Życie człowieka zaczyna się od momentu poczęcia.
. Jak większość narodu to stare odklejone dziady to powierzanie im każdej decyzji w referendum skutkowało by tym, że do dzisiaj byśmy nie mieli żadnej nowości bo "kiedyś to było".


@GodEmperorWasRight: Idąc tym tropem to nie powinni w ogóle mieć ani czynnego, ani biernego prawa wyborczego - w końcu są "odklejeni". Ciekawi mnie tylko, kto miałby decydować kto jest odklejony, a kto nie.

Znaczy rząd powinien robić tak, żeby było dobrze.
Morderstwo - świadome pozbawienie życia człowieka.


1. Aborcja jest czynem świadomym

2. Aborcja pozbawia życia człowieka.


Nie wiem, jakie podręczniki do biologii czytasz, ale według biologów nie ma żadnego magicznego momentu, w którym płód - nie-człowiek staje się człowiekiem. Życie człowieka zaczyna się od momentu poczęcia.


Owszem jest i przepraszam, ale nie mam teraz czasu i ochoty zastępować Twoich nauczycieli z edukacji podstawowej.
Był na to czas, widocznie wolałeś poświęcać to na
Ty, ale wiesz że właśnie o to wszystko się rozbija? Że różne grupy mają różną definicję kiedy jest "dobrze"?


@kompek: Mało powinno wszystkich obchodzić co myśli o aborcji 80 letnia dewota, której temat ten już nie dotyczy i dotyczyć nie będzie.
Ja np. nie wtryniam się w sprawy rolników, nie jestem rolnikiem, i nie mam zamiaru im życia układać

Źródło: Instytut Danych z Dupy.


Strona 11:
https://www.cbos.pl/SPISKOM.POL/2023/K_047_23.PDF

A na jakiej podstawie
Jedyne, co możesz wynieść z takich dyskusji, to zrozumienie, że tak jak Ty masz prawo sądzić, że ja interpretuję fakty z zakresu biologii człowieka w sposób ideologiczny, tak samo ja mam prawo sądzić, że również Twój osąd wynika z przyjętych założeń ideologicznych.

A jak czerpię z nauki, to jest ideologia czy już nie?
https://wil.org.pl/wp-content/uploads/aborcja-to-nie-morderstwo.pdf

I obaj mamy rację, tyle tylko że Twoje "autorytety naukowe" są aktualnie forsowane przez establishment, więc możesz używać
@loczyn dlatego napisałem Ci, że ani ja, ani moja żona nie jesteśmy wierzący, co nie przeszkadza nam być przeciwnikami aborcji na życzenie. Wystarczy nam widok naszego nieochrzczonego syna, żeby stwierdzić, że nie jest częścią ciała mojej żony. I kiedy oglądaliśmy go na USG w życiu płodowym, to też towarzyszyła nam świadomość, że jest odrębnym człowiekiem (o czym świadczy jego DNA), a nie wyrostkiem robaczkowym czy pasożytem, jakby to chciała przedstawiać lewica.

Jeśli
Ja np. nie wtryniam się w sprawy rolników, nie jestem rolnikiem, i nie mam zamiaru im życia układać


@loczyn: doprawdy? Ale głosujesz na partię, która ma wobec nich takie czy inne plany - więc tak, cały czas pośrednio #!$%@? im się w interes.

https://www.cbos.pl/SPISKOM.POL/2023/K_047_23.PDF


@loczyn: to dalej nie spełnia słowa "tylko".

Ten sam lud głosujący za 15. emeryturą lub za obniżeniem wieku już jest kompetentny czy nie kompetentny? :)


@
https://wil.org.pl/wp-content/uploads/aborcja-to-nie-morderstwo.pdf


@loczyn: opisałem sprawę posługując się jedynie suchymi faktami i logiką. Jeśli Europejski Trybunał Praw Człowieka jest na bakier z logiką (z koniunkcji trzech zdań prawdziwych nie może wynikać zdanie fałszywe), to już ich problem. Na prawie uczą logiki, przynajmniej w Polsce.

Owszem jest i przepraszam, ale nie mam teraz czasu i ochoty zastępować Twoich nauczycieli z edukacji podstawowej.


@loczyn no pewnie, że nie masz czasu i ochoty. Jeszcze mniej niż
@-Propublicobono: @januszerka ale w sumie czemu jakieś Januszem typu "kiedyś to było" mają mieć prawo głosu w sprawie, która ściśle dotyczy zdrowia kobiet? Szczególnie Januszem, które totalnie nie mają żadnej wiedzy biologicznej czy psychologicznej i opierają swoje zdanie o obyczaje? Xd przecież to jakieś nieporozumienie.