Wpis z mikrobloga

Miraski, kamerki i ich czułość - korzystam z Tuya i 1 kamery egzotycznej marki i jest bardzo dobra ALE dramat ze zbyt częstym wykrywaniem ruchu (ruszające się rośliny, cienie, owady, śnieg, deszcz). Mam porównanie do EZVIZ który pod tym względem działa perfekcyjnie. Docelowo chciałbym przejść na Home Assistant i to najlepiej z Frigate.

Pytanie czy bez Frigate ta inteligencja rozpoznania zdarzenia jest na poziomie urządzenia samego (nie ważne czy Tuya czy Home Assistant) czy jednak HA będzie też już jakoś filtrować komunikaty chińczyków?

Rozważam: Imou (marka Dahua), Dahua i Ezviz (marka Hikvision) - czy polecacie inne?

#homeassistant #frigate #smarthome #inteligentnydom #kamery #kameryip #tuya
  • 8
  • 1
@bialy100k: Jeszcze HA nie wdrażałem u siebie ani nigdzie ale już na tyle tam wszystko rozpracowałem że mogę z całą pewnością powiedzieć że zadziała tam praktycznie KAŻDA. A ja już powinienem spać bo głupie pytania zadaje - także Dahua w Tuya nie pójdzie a jedynie dziwne brandy chińczyki, w HA pójdzie każda.
@Saeglopur: @bialy100k Frigate łyka dowolny strumień, np. RTSP, i przeprowadza detekcję na hoście; warto mieć akcelerator - czy to Google Coral, czy GPU (jak ja). Sam mam wpiętego m.in. jednego chinczyka w ten sposób, tzn. sflashowałem alternatywnym softem (yi-hack-v5) coby mieć stream RTSP, a następnie Frigate odwala całą robotę.
  • 0
@aso824: Byłem nagrzany na Frigate z Coralem (podobno na CPU jednak nie można realnie poza testami) ale dosłownie wczoraj trafiłem na DOODS i myśle czy od tego nie zacząć.
Frigate do 10 kamer a chyba docelowo mógłbym ten próg przebić a nie zalezy mi na aż takich kombinacjach ale np próbkowanie i przetwarzanie co 2 sekundy w DOODS
Saeglopur - @aso824: Byłem nagrzany na Frigate z Coralem (podobno na CPU jednak nie m...