Wpis z mikrobloga

Czy kilometry transportu motocykla zawsze są liczone w dwie strony? Właśnie dzisiaj kupiłem pierwsze moto, zakładałem że zapłacę tam ileś za transport z Gdańska do Warszawy a tu się okazuje że jeszcze drugie tyle za powrót kierowcy do Gdańska. Już za późno było na płacz, mogłem dopytać wcześniej jak to dokładnie wygląda, no ale tak z ciekawości pytam czy to jest normalne?
#motocykle
  • 11
  • Odpowiedz
@Amenotejiikara: Zależy jak była skonstruowana umowa, ale usługa zlecona jest na transport motocykla, a nie kilometry zrobione przez kierowcę. Motocykl jest transportowany w jedną stronę, więc stawkę kilometrową płacisz w jedną stronę. Moim zdaniem jeśli usługa polegała na przetransportowaniu motocykla od pkt. A do B to liczenie kilometrów x2 jest oszustwem.
  • Odpowiedz
@Amenotejiikara: ok. to zapłaciłeś normalną stawkę. Wątpię byś znalazł kogoś kto chciałby pojechać np. 100 km w jedną stronę, a potem wrócić 100 km za 200zł (no, chyba, że jakiś znajomy). Chociaż, w sumie to faktycznie rozumiem Twoje rozczarowanie, bo kupując motocykl często są oferty typu "transport gratis do X km" (tzn. wliczony był w marżę), więc mogłeś zakładać, że stawka jaką płacisz będzie "promocyjna".
  • Odpowiedz