Wpis z mikrobloga

Robił ktoś odprawę celną paczki z USA?
Zamówiłem sobie lego, dostałem z urzędu papiery i kompletnie nie wiem, jak się za to zabrać, widzę, że chcą dokument sprzedaży, (?) pełnomocnictwo w poczcie polskiej i dokument z informacjami o przesyłce, ale będę bardzo wdzięczny za kontakt/rady

#lego #przesylki @Odprawa #pomocy
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@radekkaka1 też kiedyś dostałem i dzwoniłem i w sumie to sam nie wiem gdzie się dodzwoniłem XD babka była zdziwiona ze ja w ogóle mam jakieś pytanie i nie wiedziała jak mi pomóc. Ale jak napisałem maila to wtedy mi wszystko wyjaśnili jak trzeba.
  • Odpowiedz
dokument sprzedaży, (?) pełnomocnictwo w poczcie polskiej i dokument z informacjami o przesyłce


@radekkaka1: masz podane na tacy.

dok sprzedaży to pewnie potw. zapłaty (przelewu)
pełnomocnictwo mówi samo za siebie, muszą odprawić w twoim
  • Odpowiedz
@radekkaka1: Na pocztę idziesz osobiście z nr przesyłki i dowodem osobistym i upoważniasz pocztę do odbioru przysyłki. Przywiezie Ci ją kurier i jemu gotówką zapłacisz cło + VAT. W mailu powinieneś od nich otrzymać dokument do wypełnienia gdzie wpisujesz nr przesyłki i deklarujesz wartość (kwota + koszty przesyłki). Wysyłasz to + potwierdzenie zakupu (jeśli to sklep to rachunek jeśli eBay to wystarczy zrzut z ekranu). Wszystko powinieneś mieć w mailu
  • Odpowiedz
@radekkaka1: Zamawiałem paczkę z książkami z USA. Na etykiecie nadawca zadeklarował wartość 60 USD, ale zapłaciłem więcej.

Jeżeli na FV zadeklarowanej przez sprzedającego kwota jest inna niż oferta, to nie jestem pewien jak Poczta Polska do tego podchodzi, ale DHL biuro celne było spoko. Wysłałem potwierdzenia przelewu na prawdziwą kwotą i się nie czepiali. Sprzedający wiedzą, że podatek może być mniejszy jeżeli kwota zadeklarowana jest do 60 USD i chcą "pomóc". Nie fałszuj potwierdzeń nadania pieniędzy!

Załączyłem takie
  • Odpowiedz