Wpis z mikrobloga

@mocarny_knur: uczciwa konkurencja przy odbiorze KRUS? musisz rozwinąć, bo ten protest obrósł w tyle haseł, częstokroć z sobą sprzecznych, że nie nadążam

Gdzie byli ci wszyscy rolnicy, jak pisowcy zarabiali na lewym zbożu z Ukrainy? Czy kapitaliście wypada podłączać się pod protesty organizowane przez partyjne służby PiS zwane Solidarnością?
  • Odpowiedz
@ajuto00: ale co ma krus do ukraincow?

Gdzie byli ci wszyscy rolnicy, jak pisowcy zarabiali na lewym zbożu z Ukrainy? - to chodzi ci tylko o to ze rolnicy tradycyjnie sa pisowcami, czy o to ze rolnicy nie maja racji bo juz nie wiem
  • Odpowiedz
@mocarny_knur: Chodzi mi o to, że te wczorajsze protesty organizowali PiS-owcy, a dr Mentzen ładuje się w sam środek tej politycznej szopki, cynicznie licząc, że coś na tym ugra.
  • Odpowiedz
@ajuto00 no pewnie że się ładuje bo ma do ugrania elektorat po pisie. Nie wiem czemu wszyscy to odbierają jako koalicja z pisem, jak konfie zależy na transferze elektoratu konserwatywnego z pisu do konfy.

I konfa była na protestach jeszcze za rządu pisu, kiedy krytyka Ukraińców była na wykopie największą zbrodnia
  • Odpowiedz
@mocarny_knur: no i to jest właśnie cyniczne, że jak idą konfederaci na takie spędy, to zapominają o wszystkich swoich szczytnych liberalnych hasłach, które mają w statucie. Ale spoko każdy elektorat się przyda, nawet ten ultrasocjalistyczny.
  • Odpowiedz
@ajuto00 ale co jest socjalistycznego w uczciwej konkurencji? Jak nasi z regulacjami mają konkurować z Ukrainą bez regulacji?

Politycy wszystkich partii podpinają się pod protesty i spedy jak mają coś do zyskania. Myślisz że inni to tak bezinteresownie? XD
  • Odpowiedz
@mocarny_knur: rolnictwo jest branżą, w której w ogóle ciężko mówić o uczciwej konkurencji, dopłaty, regulacje itd.

Wymogi dotyczą wszystkich, jeśli produkt ukraiński ich nie spełnia i pojawia się na polskim rynku, to mówimy tu o nieszczelności granic i braku kontroli, a nie o jakiejś szczególnej polityce rolnej.

No cóż, czyli potwierdzasz, że Konfederacja dołącza do pełnoprawnego członka koryta RP? A podobno mieli wywracać ten stolik... ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
a co ten kapitalista robił pośrodku tego socjalizmu? Bronił państwowej ochrony czy rolniczych dopłat?

@ajuto00: Przecież oni protestują przeciwko państwowej, dokładniej unijnej, ochronie i dopłatom.
  • Odpowiedz