Wpis z mikrobloga

ciekawe jak będą sprawdzac kryterium rata / dochód w wakacjach kredytowych. Czy oni nie wiedzą ze to jest praktycznie niewykonalne? Jedynie deklaracja do zaznaczenia przy skladaniu wniosku przez neta ;x
#nieruchomosci
  • 21
  • Odpowiedz
@Fiodooor: PiS tego nie sprawdzał, nie sprawdzał też czy mieszkanie było rzeczywiście na własne potrzeby. Byli zbyt zajęci robieniem własnych wałków na większą kasę
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin:

Czemu nie?


Bo to będzie na oświadczenie. Takie samo oświadczenie jak w dotychczasowych wakacjach mówiące o tym, że mieszkasz w nieruchomości, na którą masz kredyt. Nie przypominam sobie, wizyty nikogo z banku w mieszkaniu. Rozumiesz? Czy masz jakiekolwiek źródło, że ktoś to będzie sprawdzał?
  • Odpowiedz
@koniecswiatajestbliski: Nie mam źródeł, ale nie wiem, czemu bank może po prostu nie poprosić od Ciebie np. takiego kwitka od pracodawcy, a gdy odmówisz - odrzucić wniosek o wakajki?

Co wtedy zrobisz, do sądu pójdziesz? nie pójdziesz, bo w sądzie przecież by wyszło, że wakajki CI nie przysługują.

W bankach też to wiedzą. To Ty będziesz musiał udowodnić, że wakajki Ci przysługują i tyle.

Chyba, że jest coś, o czym nie
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: no, ale tłumaczę Ci, że to ma być oświadczenie najzwyklejsze. Nic więcej. Czytałem przynajmniej kilka artykułów w ostatnich miesiącach na ten temat. Nikt nie ma prawa tego oświadczenia zweryfikować, nie ma podstawy prawnej. A co jak nie mam pracy i nie jestem zarejestrowany jako bezrobotny? Co mam przedstawić wtedy?
  • Odpowiedz
  • 0
@Yuri_Yslin zaswiadczenie zawsze możesz zmienić w paincie bo tylko Grażynka z banku to weryfikuje i nawet nikt się nie skapnie.

Btw, biorąc pod uwagę czas, weryfikacja każdego wniosku na podstawie zaświadczenia od pracodawcy trwała by wieczność;)
  • Odpowiedz
@Fiodooor: no a bank nie ma obowiązku zgodzić się na wakajki jeśli nie przedstawisz czegoś o zarobkach ( ͡° ͜ʖ ͡°) tak przynajmniej to rozumiem

Btw, biorąc pod uwagę czas, weryfikacja każdego wniosku na podstawie zaświadczenia od pracodawcy trwała by wieczność;)


@Fiodooor: z drugiej strony: mówimy o bankach, które będą ścigać Cię za 20 groszy długu na koncie. Serio myślisz, że one tak po prostu odpuszczą
  • Odpowiedz