Wpis z mikrobloga

Jak to jest możliwe, że wystawiłem na sprzedaż 400 akcji spółki X po 30,3 i jedyne akcje wtedy były moje. Sprzedałem kilka sztuk, potem liczba akcji się zwiększyła w tej cenie. I widzę na bankierze, że przed chwilą ktoś kupił 300 coś akcji po 30,3 i nie były to moje akcje. Jak to możliwe? Rounding jest co 0,1 więc jakby ktoś sprzedawał po 30,2 to byłoby po 30,2
#gielda
  • 9
@Mysciak: A jesteś pewien, że tylko Twoje były? Sprawdź sobie w zapisie dokonanych transakcji a nie na bankierze. U brokera albo na np. interia biznes. 300 akcji po 30 zł to bardzo mało by robić z tego transakcję pakietową.
@Okcydent:
Wydaje mi się, że skoro wystawiłem 400, schodziło przez cały dzień powoli po kilka akcji 9-12, to jeśli ktoś złożył kolejne zlecenie po tej cenie dalej powinny iść moje. Nie widzę innej opcji
@Mysciak jest to warunek WUJ. Tu masz przyklad

Inwestor "A" składa zlecenie kupna 1000 akcji spółki "X" po 50 zł i określa jego wielkość ujawnianą na 10 akcji. Oznacza to, że dla innych inwestorów będzie widoczna tylko część zlecenia opiewająca na 10 akcji. Pozostałe części, po 10, będą się pojawiać sukcesywnie po realizacji poprzednich części (w nawiasie podano całkowity wolumen sprzedaży inwestora).