Wpis z mikrobloga

@fifiak: Rozpoczynasz przygodę ze grzebaniem od front-endu, poczytaj o Selenium albo playwright, frameworki które mogą 'udawać, że są zwykłym użytkownikiem (głównie stosowane do testów).

W ten sposób łatwo podjąć interakcję ze skryptami i dostać się do interesujących nas danych.

PS. Często otwierając konsolę deweloperską możemy znaleźć adresy URL do niepublicznych API które strona wykorzystuje do pobierania danych - jeśli nie masz zamiaru robić nic 'złego' to można w ten sposób dostać
via Android
  • 0
@blacktyg3r o tym wiem co napisałeś, ale mam skrypt gotowy który skrapuje dane z ogolnej strony a z podstrony nie da się bo nie ma adresu.. a json wyswietla jakieś dziwne dane które mnie nie interesuja. Robią "bota" ktory sam to przeklika zmusza mnie do robienia całkiem nowego /innego skryptu
via Android
  • 0
@fifiak a przykladowo jak w operze przez nagranie sesji i klikania mam jsob albo jakiś puppeteer to da rade łatwo to odpalić pythonem albo z poziomu basha? Bo nie wiem jak teraz wykorzystac ten kod a sa tam xpathy, clicki itp