Wpis z mikrobloga

Hej,

Wygląda na to, że będę zaczynał życie w Polsce od nowa. Od zera. Nie wiem gdzie zacząć, nie bylo mnie tu 5 lat. Jak nawiązać znajomości od nowa. Nie pamiętam nawet za bardzo jak rozmawiać z ludźmi. Nie wiem czy jest ze mną o czym rozmawiać, czy mam jeszcze empatię, nie wiem ile mogę zaoferować, ale chciałbym spróbować.

Jestem bezdomny, ale stabilny, mam gdzie spać i mam pracę. Minie parę tygodni zanim z tego wyjdę. Jest u mnie skromnie, tylko dresy i tshirty, boję się, że po prostu mogę nie pasować do żadnego poważnego towarzystwa. Nie wiem czy są miejsca dla takich ludzi jak ja.

Wracam do swoich starych pasji - anime i wszystkiego co japońskie - uczę się być sobą na nowo. Jeśli macie podobne zainteresowania, to już jakiś temat do dyskusji. Próbuję zrzucić maskę aroganckiego, sarkastycznego buca, nauczyć się być pogodny i cieply jak kiedyś.

Nie wiem co więcej powiedzieć, nie wiem co jeszcze mógłbym dać - po prostu nie chcę być sam, może moje towarzystwo wystarczy? Szczerze, nie wiem. Dlatego postanowiłem napisać.

Jeżeli ktoś jest w takiej pozycji jak ja, możemy się zobaczyć gdzieś w Kato. Chciałbym znowu mieć przyjaciół, w dzisiejszych czasach wiem, że nie tylko ja mam ten problem.

Nie gnijmy w samotności.

#katowice #slask #samotnosc
  • 9
  • Odpowiedz
  • 0
@Mariusz_Drugi lvl?
Nastawiony jestem ekstremalnie pozytywnie, skoro postanowiłem nareszcie wyjść z jaskini.

Wróciłem z Holandii w grudniu, miałem jechać jeszcze raz ale już nie chcę, nie są te pieniądze tego warte.
  • Odpowiedz
  • 0
@Mariusz_Drugi ja też lv30, fb nie mam. Chciałem najpierw spróbować tutaj. Jestem optymistą, po prostu, swoje też w życiu przeszedłem. Naprawdę uczę się żyć od zera. Najpierw napisałem tu, bo słyszałem kiedyś sporo o wykopie. Zobaczymy co dalej będzie.
  • Odpowiedz
  • 0
@nudziarz123 szczerze to z polskiego internetu odpadlem gdzieś w czasach jjayjokera więc nie znam prawie ani polskich memów, ani social media, chcialem spróbować na reddicie, ale tutaj chyba mam większe szanse
  • Odpowiedz
@agentyanagi: ogarnij sobie psa, oczywiście jeśli ich nie nienawidzisz, a jeśli nie masz warunków to spróbuj skontaktować się z najbliższym schroniskiem i można wyprowadzać tamtejsze burki. Psy to przyspieszacz w zawieraniu nowych znajomości. A jak nie lubisz psów to przynajmniej kota. Ogólnie zwierzęta szybko pobudzają empatię i człowiek zawsze się czuje mniej samotny, nie wracasz do pustego domu a opieka nad nimi nie powoduje że myślimy o głupotach.
  • Odpowiedz