Wpis z mikrobloga

@raneli: #rozwojosobistyznormikami

Dlaczego oskarżam o to pomimo że napisałeś "Tutaj wyłania się smutny obraz braku próby zrozumienia po obu stronach."?

Bo występuje sprzeczność z zachowaniem i myśleniem. Jedno robisz drugie myślisz. Nieuzasadniony atak furii.


Jak tu żadnej sprzeczności w moich wypowiedziach nie widzę ani ataków. Za to widzę że porównujesz mnie do głupców i próbujesz mi ubliżać. Zadaję Ci pytania na które nie odpowiadasz, jak więc mam Cię zrozumieć. To właśnie próbuję zrobić zrozumieć Cię, bo może się mylę w swojej ocenie.

To mnie w żaden sposób nie przekonuje, nie wierzę byś był aż tak głupi, by zarzucać mi coś co istniało tylko w twojej głowie "Widzę bezpodstawne wyśmiewanie rozwoju osobistego. Znajdź lepsze materiały jeśli chcesz wyśmiewać. Tutaj wyłania się smutny obraz braku próby zrozumienia po obu stronach."


Od tego zaczyna się każda hipoteza, że jest najpierw w tylko Twojej głowie, nawet jeśli podeprzesz się najlepszymi źródłami, to od Twojej głowy się zaczyna, a później możesz próbować ją zrozumieć albo zweryfikować albo przypisywać jakieś niepotwierdzone cechy swojemu rozmówcy.

Wierzę natomiast, że takie ataki i kłamstwa są źródłem tego błędu poznawczego. Wierzę, że ty naprawdę pochwalasz takie nieporadnictwo życiowe w przypadku gdy nie ma bezpośredniego śmiertelnego zagrożenia, bo wierzysz w wolną wolę, która jest jedynie iluzją: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fenomen_sprawiedliwego_%C5%9Bwiata


Jakie ataki i kłamstwa? Gdzie poczułeś się zaatakowany albo okłamany? Możesz przestać wierzyć, bo moim celem nie jest ani atak ani kłamstwo, ani nie pochwalam takiego "nieporadnictwa", ani nie popieram takiego dyskredytowania "normictwa", ani dyskredytowania "rozwoju osobistego" w taki sposób, bez kontekstu.

Wolna wola być może jest iluzją, a może nie jest, nie dowiemy się dopóki nie będziemy wiedzieć czym jest świadomość. Tak zgadzam się że świat jest bardziej losowy niż podpowiada nam to intuicja.

To tyle jeżeli ktoś chciałby mi zarzucić nieumiejętność czytania ze zrozumieniem.


Jeszcze nikt Ci nic nie zarzucił.
  • 12
https://wykop.pl/wpis/75240057/rozwojosobistyznormikami-heheszki
@23kulpamens: Nie ma sensu odpowiadać na każde zdanie bo nikt tego nie przeczyta, więc odpiszę krótko:
Gdzie kłamałeś? Hmmm Atak był z twojej strony, zarzuciłeś myślenie zero jedynkowe gdy nic na to nie wskazywało, więc myśląc zero jedynkowo zarzuciłeś mi takie myślenie. Dałeś poradę, że powinienem nad tym popracować, gdy to ty masz z tym problem. Stwierdziłeś, że atakuję cały rozwój osobisty, skoro atakowałem jedynie szkodliwą część poradnictwa psychologicznego. Stwierdziłeś
Nie ma sensu odpowiadać na każde zdanie bo nikt tego nie przeczyta, więc odpiszę krótko:


Ja przeczytam, chyba że uważasz że jestem nikim.

Hmmm Atak był z twojej strony, zarzuciłeś myślenie zero jedynkowe gdy nic na to nie wskazywało, więc myśląc zero jedynkowo zarzuciłeś mi takie myślenie.


To nie jest atak, tylko wniosek. Dlaczego wszystko odbierasz jako atak? Dla mnie te obrazki są mocno nacechowane myśleniem zero jedynkowym. Może i są wyolbrzymieniem,
Ja przeczytam, chyba że uważasz że jestem nikim.


@23kulpamens: Nie ma czegoś takiego, każdy jest kimś. Jesteś kimś. Możesz mieć różne cechy pozytywne lub negatywne, możesz posiadać wiedzę lub jej nie posiadać. Po prostu jesteś trochę toksyczny. Napisałeś kilka celnych uwag w moją stronę, zauważyłem swoje błędy poznawcze, ale też jestem trochę toksyczny.
Nie ma czegoś takiego, każdy jest kimś. Jesteś kimś. Możesz mieć różne cechy pozytywne lub negatywne, możesz posiadać wiedzę lub jej nie posiadać. Po prostu jesteś trochę toksyczny. Napisałeś kilka celnych uwag w moją stronę, zauważyłem swoje błędy poznawcze, ale też jestem trochę toksyczny.


Mało kto jest toksyczny z własnej woli. Wiele z tego to nieuświadomione procesy, najczęściej mechanizm atakuj lub uciekaj. Trochę mi zajęło zrozumienie co tu się stało, ale chciałem
Trochę mi zajęło zrozumienie co tu się stało, ale chciałem Ci pokazać że poczułeś się zaatakowany i według mnie z jakiegoś powodu (być może silnej reakcji emocjonalnej, bo podważyłem znalezisko które Cię cieszyło) postanowiłeś mnie zaatakować w ten sam sposób.


@23kulpamens: Ja początkowo się śmiałem, później zacząłeś się powtarzać i zalały mnie emocje, pomogło mi zastosowanie sarkazmu w celu rozładowania napięcia:) Nie wiem czy jesteś świadom, ale na wykop dodawanie na
Ja początkowo się śmiałem, później zacząłeś się powtarzać i zalały mnie emocje, pomogło mi zastosowanie sarkazmu w celu rozładowania napięcia:) Nie wiem czy jesteś świadom, ale na wykop dodawanie na czarną gdy ktoś bez powodu obraża jest normą, więc ja i tak długo wytrzymałem. Początkowo tylko się broniłem, później przystąpiłem do ataku. Więc tak, zacząłem atakować w ten sam sposób.


@raneli: Tam gdzie ja dyskutuję, nie jest normą. Nadal uważam, że
Tam gdzie ja dyskutuję, nie jest normą.

Nie schlebiaj sobie, przecież widzę co inni ludzie o tobie pisali, piszesz jakieś odklejone rzeczy.

Nadal uważam, że blokowanie to zatykanie sobie uszu, coś jak robienie rodzicom na złość. Może to kwestia "rejonu" w którym przebywasz.


@23kulpamens: ty jesteś mitomanem xD na pw nawymyślałeś że jestem ćpunem bo się z tobą grzecznie nie zgadzam xD Tutaj tworzysz kolejne mity zaprzeczasz faktom. Nie ważne co
@raneli: aha, czyli to wstyd Cię zżera i stąd nowe konto założone ledwie tydzień temu. Pyskówka i wyzywanie się to jedyny sposób dyskutowania jaki znasz. Sam się skazujesz na swój los.

Zmień sobie nick na "błąd_poznawczy", to będzie najlepsza satyra xD

Napisałem, że jeśli ćpasz albo pijesz, to przestań, bo sobie szkodzisz. Nie nazwałem Cię ćpunem, Ty sam to zrobiłeś. Masz takie wahania nastrojów, że nie da się z Tobą dyskutować.
@23kulpamens: Co to? Spłakałeś się i poskarżyłeś moderatorowi? Wszystko co napisałeś jest twoją projekcją. Od 1:15:28, 1:16:58, 1:18:19 jest o tobie (strażnik), posłuchaj sobie. Choć pewnie nie zrozumiesz - strażnik swojej racji której skrytykowanie kończy się atakiem furii, wystarczy napisać że nie trafiłeś w ślepej ocenie. W obozie koncentracyjnym zrobiłbyś karierę. Megaloman i mitoman usuń konto.
raneli - @23kulpamens: Co to? Spłakałeś się i poskarżyłeś moderatorowi? Wszystko co n...
@raneli: Zgłosić mógł każdy, nawet ktoś kogo zawołałeś, nie wnikam. Nie interesuje mnie to.

To będzie ostatnie co do Ciebie napiszę. I potraktuj to poważnie.

Nie ma znaczenia kto miał rację odnośnie obrazków. Kto jakie błędy poznawcze popełnić, kto miał rację a kto nie. Co o mnie myślisz, co ja o Tobie myślę, jaki jestem ja, a jaki jesteś Ty. To już w tej chwili nie ma znaczenia, bo dyskusja przestała
dyskusja przestała tego dotyczyć, skupiłeś się na tym jaki jestem i jak się czuję, przypisując mi realne cechy


Owszem bo dostałeś ataku furii (przypomnieć twój atak w odpowiedzi na wrzucenie przeze mnie ilustracji? takiej dychotomii myślenia dawno nie widziałem z jednoczesnym przerzucaniem winy na drugą stronę). Wszystko co piszę opiera się na analizie twoich słów. Nazwanie cie konfą jest faktem bo sam tak o sobie pisałeś, więc wyciąganie faktów nie jest bajdurzeniem.