Wpis z mikrobloga

@Diamond-kun: Miałem nie odpisywać już w sumie, no bo co z tego... Kto widzi, to widzi...

Jest legitnie dla kogoś, kto się nie zna na anatomii, ale jakbyś się pochwalił takim rysunkiem przed kimś, kto się zna, to... można porównać do sytuacji, w której chwalisz się podróbą markowego zegarka, bo nie widzisz różnicy, a ktoś inny zobaczy od razu. I wstyd będzie... "O kurde, faktycznie jest napisane Adibas, nie zauważyłem, wyglądało
PiersKurczaka - @Diamond-kun: Miałem nie odpisywać już w sumie, no bo co z tego... Kt...

źródło: 4333112

Pobierz
@Diamond-kun: W ogóle beka, bo znalazłem oryginał tego autora na twitterze i tam nawet wrzucał coś, co chyba miało udowodnić, że to on rysował xD "Flats vs Full Render" xD

Nie dość, że gość nie rozumie czym są flatsy, bo wrzucił razem z cieniami, to jeszcze wrzucił z tymi samymi błędami xD Czyli pewnie najpierw wygenerował AI, a potem to trace'ował w jakimś photoshopie i pobazgrał, żeby wyglądało na "work in
PiersKurczaka - @Diamond-kun: W ogóle beka, bo znalazłem oryginał tego autora na twit...

źródło: 643322333

Pobierz
Jak ktoś chce szybki hajs, to pewnie na tym zarobi. Tak samo można się dorobić na sprzedawaniu podrabianych zegarków. Jak ktoś nie ma oporów moralnych, to wszystko można, jak najbardziej. Mi się to akurat w głowie nie mieści...

Szkoda tylko, że w dzisiejszym świecie coraz więcej ludzi bierze hajs jako priorytet ponad wszystko. To samo widzę w gamedevie, gdzie coraz więcej firm najpierw myśli jak zarobić, a potem wokół tego pomysłu tworzy
@PiersKurczaka: dobra, też się naoglądałem generowanych obrazków, więc wydaje mi się, że jestem wstanie rozpoznać. Też się rozpisze, czemu uważam że obrazek jest legitny.

1. Wiek
Chyba najmocniejszy argument. Zobacz na jej (autorki) najstarsze obrazki na Gelbooru. Pierwsze są z pierwszej połowy 2022, a wtedy AI, które coś takiego by wygenerowało zwyczajnie nie było. To w ostatnim półtora roku AI tak szybko skoczyło. Obrazki nie są aż tak szczegółowe, ale
@Diamond-kun: Nie wiem po co w ogóle próbowałeś rozbijać te punkty... Choć miałem przeczucie graniczące z pewnością, że to zrobisz, bo widziałem, że kiedyś też wrzucałeś jakieś generowane rzeczy, więc naturalnie będziesz bronić AI własną piersią.

Jak dla mnie to możesz i 5k dać za te obrazki, dla mnie są bezwartościowe. Jak ludzie kupują, to super, good for them. Podrabiane zegarki też kupują i się cieszą. Do czasu aż zobaczy je
@PiersKurczaka: I tak strasznie naciągasz tę obronę, że to aż boli, eh. Ty naprawdę chcesz wierzyć, że to jest legit. :/ Weź sobie sam na żywo w tej chwili ustaw swoją dłoń prawą jak masz na obrazku. #!$%@? zajmie ci to 5 sekund. Masz ręce? Bronisz coś, o czym nie masz pojęcia. Żebyś ty chociaż poświęcił kilka minut na spojrzenie na jakieś refki, a ty patrzysz na obrazek, nic nie porównasz
@PiersKurczaka czekaj, czemu uważasz że jest to bezwartościowe? Wartość obrazka jest w tym jak wygląda, a nie czy ktoś spędził na nim 800 godzin.

Piszesz że mówie o tym co mi sie wydaje, ale jak inaczej mam mówić? Przecież widzimy tą samą grafike, więc jedyne co pozostaje nam pisać, to nasze interpretacje tych samych pikseli, a interpreracje są z definicji rzeczami które się "wydają".

No ułożyłem tak dłoń, i co? Poza kciukiem
@Diamond-kun: Czuję się jakbym dyskutował z płaskoziemcą. Płaskoziemcy też tak usilnie "debunkują" każdy argument, byle tylko ich było na wierzchu.

Na końcu zapomniałeś jeszcze dopisać "AI zostaje czy ci się podoba czy nie, dostosuj się, albo giń". Widzę to w co drugim poście pro-AI.
@PiersKurczaka no i teraz od płaskoziemców wyzywasz ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Chciałem normalną dyskusje zrobić, bez wyzywania czy czegoś

Co tak właściwie chcesz udowodnić? Że autorka poprostu klikneła raz, wygenerowała, i zapostowała? Czy to że wygenerowała sobie wczesniej jakiś "szkic" którego później ręcznie poprawiała?

Jeśli pierwsze, to absolutnie przeceniasz możliwości AI. Pokaż mi model który zrobi mi te wszystkie efekty, albo nawet grupe modeli, żeby przepuścić przez nie
no i teraz od płaskoziemców wyzywasz ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Chciałem normalną dyskusje zrobić, bez wyzywania czy czegoś


@Diamond-kun: bo mnie triggeruje, bo ja nie wiem czy ze mnie debila robisz czy z siebie. Patrzymy na kwadrat, ja mówię, że to kwadrat, a ty że trójkąt, no i o czym ty chcesz dyskutować :/
@PiersKurczaka bo nie patrzymy na kwadrat, a na cośkwadratopodobnegoalemożeteżtrójkątbojestniedużeibrakujeztegopowodudetali.
"#!$%@?" palców u dłoni, kiedy są one na tyle daleko, nie jest tak obiektywne. Tak samo to że nie zrobił broszki 1 do 1 jak z gry, nie świadczy że generowane było, graficy wiele razy zmieniają drobne szczegóły, czasem z nieuwagi, czasem dlatego że są nieistotne, i taka broszka jest stosunkowo nieistotna patrząc na kompozycje całości. Zobacz sobie na pierwszy obrazek na twiterze
@Diamond-kun: Bo tu nie ma o czym dyskutować no, ja ci próbuję wytłumaczyć zupełnie elementarne rzeczy, które dla każdego, kto choć trochę liznął rysunku na poważnie są oczywiste. To nie jest jakaś fizyka kwantowa... Idź, poświęć z miesiąc czy dwa na naukę anatomii i postrzegania form, wtedy wróć i może coś się pogada...

W tym momencie ty jesteś absolutnie zszokowany, jak ja z taką łatwością jestem w stanie dojrzeć pewne rzeczy,
@PiersKurczaka coomplu, jedno że osobiście uczyłem się rysunku (może nie dużo, ale zawsze coś), drugie widziałem komicznie dużo animowych artów i dłoni na nich za czasów gdzie jeszcze AI nie było, trzecie dobrze wiem w jaki sposób AI psuje dłonie, samemu sporo generowałem.

Nie jestem w szoku że widzisz te rzeczy, to jest absolutnie normalne że ktoś kto rysuje widzi błędy w rysunkach. To na co kręce nosem, to jest to, że
@Diamond-kun:

Artystka wie jak rysować dłonie, widać na dziesiątkach jej artów, które zostały zapostowane zanim AI miało 1/10 zdolności co teraz. Gdybyś zerkną chociaż na to co ja pisze, to byś widział.


Bo ja się odnoszę tylko do tego rysunku. Po co mam patrzeć na inne, skoro to ten jeden konkretny jest tu tematem? Nie obchodzi mnie czy ktoś potrafi rysować dłonie czy nie; czy jest dobrym artystą czy nie. TEN
PiersKurczaka - @Diamond-kun: 
 Artystka wie jak rysować dłonie, widać na dziesiątkac...

źródło: 46343444

Pobierz
@PiersKurczaka ktoś musiał zrobić sporo dopieszczania po generowaniu, jeśli rzeczywiście generował, bo jest sporo rzeczy, których nie ma opcji żeby się tak wygenerowały. Tak samo jak użycie filtrów różnych do wody etc. Po takiej ilości pracy, czemu miałaby nie wrzucić na swojego twitera mówiąc że tego nie zrobiła? Jak wygeneruje sobie program za pomocą kompilatora, to też nie moge powiedzieć że jest mój?

Bez sensu dajesz fałszywą dychotomie. To nie jest rysowanie