Wpis z mikrobloga

  • 0
@Zielony34 Dzięki to biorę powermata, a jak spec to jeszcze dopytam:
1. Mam zamiar spawać elektrodami rutylowymi/rutylowo-celulozowymi, są jakieś marki których lepiej unikać czy w zasadzie wszystko jedno jaka firma byleby nie stare?
2. Miałeś kontakt z takimi tanimi true colorami?
https://allegro.pl/oferta/samosciemniajaca-maska-przylbica-spawalnicza-true-color-automatyczna-lcd-14662105627
Bo chyba Adam Maszynotwór mówił że nie poleca przyłbic za 5 dych ale nie chcę wydawać na przyłbicę więcej niż za spaware.
@whhiefvocjs Co do elektrod, to zainwestuj sobie w Esaba, Lincolna. Nie warto brać najtańszych, bo czasem zdarza się, ze mają problem z samym zajarzeniem. Co do daty to nie tyle data jest ważna, ale warunki w jakich były przechowywane. Spawałem coś takimi 20 lat + i po wygrzaniu szły lepiej jak współczesne, które były przechowywane w kiepskich warunkach.

Maska - weź do 50zl ze szkłem zwykłym, na przykład DIN 11. Nie pchaj
@whhiefvocjs: @Irthorr Też mogą być. Nie spawałem nimi, ale dobre opinie słyszałem. Ogólnie taka smarkawka MMA wokoło domu bardzo się przydaje i uważam, że jest lepszym wyborem od 135, bo jest poręczniejsza, mniejsza przez brak konieczności targania butli i rolki z drutem. Taką elektrodką 2.5 już sporo rzeczy dobrze pospawasz. Jak się nauczysz ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Zielony34: Miałem dostęp do kilku rodzajów elektrod z metalwelda - kiedyś były jeszcze w dodatku w miarę tanie - teraz niestety już ceny esaba - i potem zamawiałem sobie różne rodzaje. Te R3 są naprawdę wyjątkowe jeśli chodzi o łatwość zapalenia łuku, poprostu dotykasz i już. Nie wiem czy jest ich jakichś inny odpowiednik, może Esab Goldrox?
W około domu też wolę 111 - kwestia wyrobienia odpowiedniego poziomu skilla - i
@whhiefvocjs: Elektrody Rutweld 12 kup, są dostępne praktycznie wszędzie od ręki. Esaby, Lincolny, Oerlikony czy Spawmet z tego co widzę tylko w specjalistycznych sklepach narzędziowych lub spawalniczych.

Co do maski to poniżej Esab Savage bym się nie pchał chyba że będzie to Esab Eco Arc II na normalne szkiełka.

No i co do tego Powermata to warto zainwestować w porządne, miedziane kable + dobry uchwyt elektrodowy (np. Esab lub Pomet ale
Lincolny,


@speedygonzales1: Widziałem w Leroy Merlin. Może to był wyjątek, ale były. Pomijam też, za jakie pieniądze i taniej wychodziło ze smartem na Allegro zamówić.

Esab Savage


@speedygonzales1: Bardzo spoko, ale mam wrażenie, że z biegiem lat, jakość użytych materiałów się pogorszyła.

Ten Powermat na pewno będzie dobry ale właśnie kable będą gówniane i uchwyty również - jakieś metalowe dziadostwo.


@speedygonzales1: Coś musi cenę zrobić, ale dopóki nie będzie
@Zielony34: W Leroyu są Bestery, tymi akurat nie spawałem tylko Omnia 46 też od Lincolna. Te były dobre.

Co do przewodów spawalniczych, mimo że też nie spawam statków to mimo wszystko porządne kable mają sporą przewagę nad tymi aluminiowymi. Po pierwsze długość. Standardowo w zestawie dołączają 2 metry z uchwytem elektrodowym i 1,5 metra masowy. Dla mnie to stanowczo za mało (tak, wiem że na dłuższych będą spadki) ale 3 metry
@murarz13: Nie mam pojęcia, co to za chinol. Miałem styczność z Shermanem i Powermatem. Na te druty samoosłonowe też trzeba uważać, bo z ich jakością może być bardzo różnie. Zazwyczaj jak jest średnio, to już jest dobrze xD Do 500zł nie pchałbym się w nic, co udaje Migomat. Tylko MMA.

Komentarzem na Allegro się nie sugeruj, to antyreklama autora. Typ od 40 lat co najwyżej sprzedaje chińskie spawarki, na pewno nie
@murarz13: Jak już chcesz MMA to brałbym takiego Bestera. https://allegro.pl/oferta/spawarka-inwertorowa-bester-170-nd-230v-160a-14745173687 Tutaj przynajmniej kable mają normalna długość (wierz mi, w tych spawareczkach za 200-300 zł długość kabli ma znaczenie, nie będziesz się denerwował że za krótkie) no i sugerując się opiniami - są miedziane, nie pobielane aluminium. Także ja bym się nie pakował w półautomat za 1000 zł. Do tego trzeba też masę pierdół, użeranie się z butlą, na wietrze nie pospawasz