Wpis z mikrobloga

#filozofia #tiktok #socialmedia #przegryw #pytanie

Czy Według ciebie posiadanie tiktoka jest oznaki podatności na sugestie oraz praniem mózgu na własne życzenie

Zadaje to pytanie, ponieważ znałem kilka osób które diametralnie zmieniły swoje zachowanie styl ubioru słownictwo po wejściu na tiktok, nawet poglądy mają podobne, co wy o tym sądzicie?

Jak myślisz?

  • Tak 66.7% (30)
  • Nie 33.3% (15)

Oddanych głosów: 45

  • 9
posiadanie tiktoka jest oznaki podatności na sugestie


@Chio_: mylisz tu skutki z przyczynami, równie dobrze możesz postawić tezę że posiadanie prawa jazdy daje oznaki do jazdy pod wpływem alkoholu, w sumie innych głupich tez mi się nie chce wymyślać.

Tiktok jak i właściwie prawie wszystko co jest komercyjnie dostępne i polega na zdobywaniu popularności, jest wypracowane tak aby wpływać na te "słabości" ludzkich zachowań. Co nie znaczy że używanie czy posiadanie
@njdnsjdnjs: Nie korzystam ani z rolek na FB, bo go nie posiadam z instagrama też nie korzystam bo nie mam a youtube oglądam bez konta i tylko konkretne kanały, które nie robią shorts. Ty pewnie masz i już sprany jesteś
@Fishwater: Ciekawe dlaczego tak myślisz? Odpowiedz mi na to pytanie więcej ciekawych osób z podobnymi zainteresowaniami i sytuacja życiową niż na zjebtoku
@Chio_: zależy co się ogląda. U mnie 90% tik toków to są rolki typu edity z filmów. Czasem jednak coś się odwala że co 2 rolka to jakaś juleczka, więc wtedy wyłączam bo nie chce mi się słuchać tego co one tam #!$%@?ą. Ale fakt, jest masa osób które tik toka uważa chociażby za źródło informacji.