Wpis z mikrobloga

Przymierzam się do skladania PC i mam straszny dylemat w którą platformę iść Intel czy amd.
Nie idę stricte w gaming bo tutaj wybór byłby oczywisty - AMD. Potrzebuje komputera zbalansowanego i tutaj teoretycznie Intel wygrywa w aplikacjach użytkowych ale podobno 14th to piekarniki co wiąże się też z większym poborem prądu no i martwa już podstawka 1700 jedyny plus to tańsza płyta.
Ehh rozum mówi amd serce Intel, czy ktoś tutaj sieci na i5 14600k i może podzielić się doświadczeniem ?
#pcmasterrace
  • 10
  • Odpowiedz
jeśli chcesz stabilności i nie chcesz oglądać blue screen od czasu do czasu, to intel


@muaddib443: ale bzdura. Nie wiem skąd bierzesz takie bajki...

@adiosk: w obecnej sytuacji rynkowej właściwie AMD AM5 ma największy sens.
Intel to może w przyszłym roku, jak będzie miał już nową platformę.

14th to piekarniki co wiąże się też z większym poborem prądu

true, chociaż w 14600K jeszcze jako tako, dość rozsądnie.

no i martwa
  • Odpowiedz
@adiosk: jakie konkretnie aplikacje użytkowe. też weź pod uwagę, ze 14600k to praktycznie konkurent 7900x bo płyta do amd znacznie tańsza będzie która sobie z tym poradzi
  • Odpowiedz
@muaddib443: gram. nie słyszałem o problemach procesorów amd w grach, z kartami graficznymi niektórzy faktycznie mają cyrki, ale ja kartę mam nvidii akurat.
  • Odpowiedz
  • 0
@10129 Hm na ten moment z bardziej wymagających to fusion 360 ale to amatorskie zastosowanie żeby sobie coś narysować do wydruku.
Praca na wielu oknach mam 2 monitory i zawsze mam otwarte mnóstwo kart przeglądarki i różnych aplikacji raczej nie są zasobożerne bo to będzie visual studio code, terminal ssh, discord, Spotify to tak z tego co mam zawsze otwarte a czasem zdarza się, że trzeba jakąś vmke odpalić w virtual boxie.
  • Odpowiedz