Wpis z mikrobloga

Da się jakoś (konsolą, czitami, modyfikacją plików gry) w #callofduty World at War wyłączyć granaty i tych japońców co biegną na gracza? Kampania amerykańska to nieśmieszny żart, ginę po kilkanaście razy na misję TYLKO od tych dwóch rzeczy. Jeszcze mi się nie zdarzyło żeby odeprzeć atak banzai, mają 100% skuteczności. Chyba że ich zastrzelę zanim dobiegną, no ale...

W ogóle to chyba pierwszy #!$%@? CoD. To już ta epoka gdzie świecidełka graficzne i gęstość trawki na polu była ważniejsza niż wyrazistość i czytelność oraz prostota rozgrywki. Do tego dziesiątki klawiszy do ogarnięcia. G to granat, ale zwykły. Dymny to 4. Ładunek to 5. Chyba że masz granatnik- to wtedy nie. V do dziabania. F do akcji.

Męczę się strasznie żeby tą grę przejść, ale przejdę- bo druga wojna. Tyle że jak przy 1, UO i 2 bawiłem się super- tak tutaj po prostu nie mogę nawet przejść dalej, siedzę czasem godzinę nad jedną misją. W starszych było to jakoś normalniej. Można było wybrać granat kółkiem myszki jak człowiek. Nie było biegania. Ataki wręcz były mocne, ale nie przesądzało wyniku to, kto pierwszy wyprowadzi cios. Grafika czytelna była, z daleka się dało odróżnić strony konfliktu.

Do tego mam wrażenie że bronie strzelają po brzegach ekranu przy strzałach z biodra. W starszych też był rozrzut, ale pociski zawsze trafiały w miejsce pomiędzy kreskami celownika. Tutaj mogę stojąc obok typa wywalić 30 pocisków z biodra i trafi może 2-4. Gdzie reszta leci to nawet nie widzę bo za dużo nasrane "detali" graficznych.

Chciałbym się mniej frustrować przy tej grze, chciałbym ją przejść. Ale nie daję rady. Przydałoby się jakieś ułatwienie. W szczególności wyłączenie tych zasrańców banzai. Cóż, stary się robię chyba i czym nowsza gra to mi mniej pasuje. Są wyjątki, ale to np. RDR2 heh.

#gry #pytanie #cod
  • 10
  • Odpowiedz
@DonRzoncy: Chyba nie da się tego wyłączyć ale jak to czytam to widzę, że masz po prostu przyzwyczajenia z 1 i 2. Jeśli przejrzystość w wawie jest dla ciebie za mała to może ekran na jakim grasz jest do kitu bo leżących japońców w trawie da się łatwo wypatrzeć (mają inny kolor od trawy dookoła), granaty w wawie są dzikie ale to jak mocno #!$%@? są to byś zrozumiał dopiero na
  • Odpowiedz
  • 0
Weź ogólnie zmień se na łatwy


@orgin246: Ale ja gram na łatwym xDDD Przyzwyczajenia na pewno sporo utrudniają, ale ta gra jest po prostu chaotyczna i nieczytelna jak cholera. Mówisz, że japońce mają inny kolor trawy- ale ona sięga do oczu i nie widzę parę ździebeł dalej.. Poza tym nie wiem czy to moje wrażenie, ale paleta barw jest strasznie szara, nie ma wyrazistych kolorów. Wszystko wydaje się jedną masą, ciężko
  • Odpowiedz
@DonRzoncy Ale masz problemy xD

Nie wiesz że można sobie przypisać sterowania pod klawisz jaki chcesz?

Ja granat dodatkowy (dymny/błyskowy) zawsze ustawiałem sobie pod przycisk scrolla myszy.
  • Odpowiedz
  • 0
@Larsberg: Nie zmienia to faktu że nadal trzeba używać do tego osobnego klawisza. Mogli chociaż pozostawić opcję wybierania granatów kółkiem- ale nie. No to nie xD

@login4znaki: O, spróbuję. Może przynajmniej będzie banzajów wcześniej widać. Może. Gra jest dobra, ale szkoda że jej trudność wynika ze #!$%@? systemów rozgrywki i frustrującego AI. Gdyby nie to że w realiach II WŚ- już dawno by znikła z dysku. Nowszych CoD nawet nie
  • Odpowiedz
@DonRzoncy Rzucanie granatu osobnym klawiszem jest praktyczniejsze dlatego że możesz to zrobić momentalnie. Wybieranie kółkiem to niepotrzebna stara czasu. Bardzo dobrze że to oddzielili.
  • Odpowiedz
  • 1
@login4znaki: Trochę pomogło, jakby nieco wyraźniej- odróżniam lepiej otoczenie od ludzi xD
@Larsberg: Co do szybkości to pełna zgoda. Ale subiektywnie to praktyczniej i bardziej intuicyjnie mi jest wybrać z rolki. Chcę się rozerwać i odmóżdżyć po robocie a nie trenować do pr0 ligi maksymalizując obłożenie guzików. Choć mogłoby to być problematyczne przy tym tempie rozgrywki- to przypuszczam że i tak wybrałbym taką opcję.

W CoDa 1 grałem dobre 15
  • Odpowiedz
  • 0
Dobra, teraz ogarnąłem że Rajśtag to jeszcze przede mną był. Na razie próbuję tam wejść jakieś 2 godziny i zginąłem z 500 razy. Nie umiem przeskoczyć worków na schodach i mnie tam ubijają Niemcy co wyłażą z każdej dziury xD

EDIT szukam czitów i okazało się że jeszcze są jakieś znajdźki umarłych, ray gun, zombie... Ale śmietnik, wszystkiego nawalone a nic dobrze nie działa. I że się odblokowuje też bronie- niby w
  • Odpowiedz
  • 0
Wpisałem czita i się cała gra zaczęła od nowa. Wypieprzyłem to gówno, nie mam nerwów, nie skończę, #!$%@?ę. #!$%@? z takimi grami. Sejwy oczywiście nie istnieją xD
  • Odpowiedz