Wpis z mikrobloga

Może znajdzie się ktoś tutaj co by mógł poradzić. Chcę się wybrać do Berlina że Szczecina samochodem na koncert i po koncercie od razu do domu.
Panikuje jednak trochę bo jednak nie znam do końca zasad jakimi rządzą się ulice Berlina.
Wiem, że bym musiał gdzieś w okolicy załatwić sobie tą zielona nalepkę na samochód. To czuję że gdzieś zaraz za granicą bym dorwał.
Jak natomiast wygląda sytuacja z parkowaniem w Berlinie, z tego co widzę jest mnóstwo jakichś różnych stref i prywatnych parkingów czy coś. Jest jakaś apka gdzie bezpiecznie bym mógł zapłacić za postój samochodu na czas koncertu z dobrym wskazaniem jaki rodzaj biletu muszę kupić czy coś? Nie chcę wrócić do domu z mandatem za postój (,)

Z góry dzięki za wszelkie rady.

#szczecin #berlin
  • 13
via Android
  • 0
@Kiciket sprawdzałem ale koncert się kończy w nocy, nie mam powodu zostawać w Berlinie dłużej niż to potrzebne a Flixbus byłby dopiero rano
@fishery faktycznie że też wcześniej nie pomyślałem o tych P&R. Może to będzie najlepsza opcja bo mogę względnie niedaleko podjechać autem i pociąg czy metro w nocy też przywiezie mnie do tego P&R
Dzięki!
via Android
  • 0
@fishery tak, właśnie widzę, że wydaje się to najsensowniejsze w moim wypadku. Jadąc ze Szczecina to pewnie zajadę na jakiś P&R po wschodniej stronie Berlina żeby pasował do s-bahn czy u-bahn i tyle, mogę się nawet kawałek przespacerować i to dla mnie też nie problem
@Kakaladze właśnie na początku szukałem czegoś w ten deseń jedyne czego bym się spodziewał to właśnie że się pogubie bo każdy sobie sam stawia własne biletomaty czy
@jacidom: najlepiej P&R tak jak piszą. Komunikacja jest bardzo dobra. Ostatnio parkowałem na Wedding gdzie kiedyś nie było strefy, a teraz jest i płaciłem 3€ za godzinę, także dość sporo.
Możesz stanąć w okolicach Ostkreutz. Tam się kiedyś kończyła ta strefa z nalepką Umweltzone (sprawdź tylko, czy nadal tak jest, bo parkowałem tam kilka lat temu) i były darmowe parkingi. Z Ostkreuz jest blisko do Kreuzbergu.
@jacidom: Wyłamię się trochę z poprzednich odpowiedzi i powiem - jedź autem i zaparkuj najbliżej jak się da i nie stresuj się. Miejsce jakieś na pewno się znajdzie, ewentualnie będziesz musiał trochę pojeździć po okolicy. Cenowo za parking pewnie Ci wyjdzie podobnie co za bilety s-bahn/u-bahn w dwie strony.

Co do płacenia, strefy itp, to przeczytaj sobie taki artykuł, żeby się lepiej orientować i mieć większą pewność:
https://www.nuberlin.com/info/car-parking-berlin/
Jeśli chodzi o
via Android
  • 1
@dreamscape dzięki za tipy. Naprawdę wyczerpujący opis!
Przyjeżdża Droeloe w trasę koncertową po Europie i najbliżej gdzie zajeżdża to Berlin właśnie:

The Culture Collective are proud to present DROELOE at Lido, Berlin. As part of their 'The Art of Change Tour', DROELOE will be returning to the city on 05.04.2024.

Nie jest to w żadnym stopniu jakiś duży event, nie wydaje się być popularną opcja patrząc na to ile osób jest zainteresowanych
@jacidom: nie ma sprawy! jakbyś miał jakieś pytania, czy coś, to śmiało wal na priv, postaram się pomóc.

Koncercik brzmi mega fajnie, wykonawcy nie znam, ale z doświadczenia zauważam, że te koncerty, które są właśnie takimi "kameralnymi", są najlepsze.