Wpis z mikrobloga

@Turkotka: najgorzej że takie cucki to pewnie myślą że mają za co walczyć, razem z tłumem pójdą sami na front. Obudzą się jak im żona wyśle papiery rozwodowe albo dziewczyna wstawi zdjęcie na fb z jakimś mokebe w hiszpanii.
  • Odpowiedz
@Turkotka: Sytuacja na Ukrainie pokazuje, że ludzie z E są poddawaniu ponownej komisji. Tam dokładnie sprawdzają dlaczego Ci ktoś wlepił E. Jeżeli było to po znajomości czy za łapówkę to masz zmianę kategorii i marsz na front.
Aby mieć niepodważalne E to musisz być na wózku, ważyć z 200kg, albo mieć poważną chorobę psychiczną.
W czasie pokoju maja na to #!$%@?, ale w czasie wojny, jak będzie brakować ludzi to sprawdzą
  • Odpowiedz
@duprees: To jaką Ty masz krótkowzroczność? Może można, ale to musisz być ślepy jak kret i mieć duży astygmatyzm.
Wiem, że do -3 bez astygmatyzmu masz normalnie A.

Wiem z kilku źródeł, że najłatwiejszy sposób na trwałe E to choroba psychiczna. Ciągła i udokumentowana leczeniem. Nerwica tutaj pasuje, ADHD również. Depresja w obecnych czasach nie, bo to nie jest klasyfikowane jako choroba psychiczna. Nikt nie zaryzykuje żołnierza w armii który pod
  • Odpowiedz
@duprees: Z tego co wiem wiele dzieci ma ADHD i z tego wyrasta. Tutaj chodzi o ADHD w dorosłym życiu, które uniemożliwia normalne funkcjonowanie bez tabletek, a jak wiadomo na wojnie tych tabletek mieć nie będziesz cały czas pod ręką.
  • Odpowiedz
@duprees: Może ja się mylę i ADHD stwierdzone w młodości również może być powodem dla którego się dostaje E.

Tak czy inaczej stwierdzone ADHD zalicza się do powodów, dla których można dostać E.
  • Odpowiedz