Wpis z mikrobloga

#wojna #ukraina #rosja #usa Mogę wiedzieć dlaczego nastroje są gorsze od tych z nocy 23/24 lutego 2022? Ludzie wpadają w panikę jakby Ukraina już padła a Rosja miała tysiące T-90M grzane na Warszawę. Nawet jeśli Ukraina padnie to kupiła nam czas i zadała Rosji poważne straty w sprzęcie a to wszystko za wsparcie głównie w postaci starego sprzętu który i tak według planów miał być wycofany.
  • 10
  • Odpowiedz
@xKaminskipatryk ale niestety nic to nie zmienia, wojna trwa od dwóch lat, a Europa dalej z opuszczonymi spodniami. W ciągu tych dwóch lat przemysł zbrojeniowy powinien operować w Europie na taką skalę że amunicja to powinien być ostatni problem Ukraińców. Niestety wygląda to tak że tylko kraje "frontowe" coś robią, a później wielkie zdziwienie na słowa pomarańczowego że nikt nie będzie bronił pasożytów.
  • Odpowiedz
@xKaminskipatryk: bo propaganda sukcesu zamydliła większości oczy. Rosja nie może zagrozić usa, ale może zagrozić nam, a niektórzy dopiero teraz dochodza do wniosku, że nieważne kto będzie prezydentem usa i tak skierowani będa głownie na pacyfik i bliski wschód.Natomiast europejski stan militarny na ten moment to żart
  • Odpowiedz
@Aztec26626: Mnie bardziej cieszy to, że opuszczone został spodnie Rosji. 2 lata + nieokreślony czas wojny do ewentualnego upadku Ukrainy + czas na odbudowę sił Rosyjskich zanim pomyślą o jakiś innych prowokacjach to pewnie będzie to da nam czas na budowę sił.
  • Odpowiedz
@wiciuWw46_xD: Wyobrażenie, że Ukraina wygra całkowicie tą wojnę było złudne (Szczególnie jeśli chodzi o odbicie Krymu i Donbasu) ale wpadanie w drugą skrajność, że Rosja rozprawi się z Ukrainą z 2 tygodnie i z rozpędu weźmie Warszawę to też jest przesada.
  • Odpowiedz
@xKaminskipatryk: no to jest ciekawe bo patrząc na to czym i jak walczy ruska armia, to nie wiem czy oni nie są mocniejsze niż 1. Dnia wojny. Pomijam całkowicie propagandę pro zachodnią jednak teraz 1/3 kasy Rosji idzie na wojsko. Plus zdobyli doświadczenie które jest bezcenne
  • Odpowiedz
@DawCioS: Być może są silniejsi niż w pierwszym etapie wojny ale są silniejsi w porównaniu z Ukrainą a nie NATO Doświadczenie zdobyli ale specyficzne i nie nadające się do walki z NATO. Ukraina nie ma kompletnie lotnictwa, jest armią postsowiecką zarówno w myśleniu i sprzęcie i walczyli na równinnym terenie. W kwestii wydatków to, że idzie procentowo dużo pieniędzy nie oznacza że wystarczą na wojne z NATO.
  • Odpowiedz
@xKaminskipatryk: ale to przecież, działa w dwie strony, no nic mam nadzieję, że się o tym nie przekonamy i będzie tak jak mówią, że samoloty nie podejdą ruskich i to my będziemy robić to co rus ukrainie tylko na dużo większą skalę.
  • Odpowiedz
. Nawet jeśli Ukraina padnie to kupiła nam czas


@xKaminskipatryk:
Kupił na co? Nasza armia jest w znacznie gorszej sytuacji niż przed tym konfliktem (wymieńmy tylko przekazanie ok. 400 szt sprawnych czołgów, w tym zmodernizowanych z jednostek liniowych, nadal nie jest to uzupełnione). Rosja ma większą armię niż przed tym konfliktem z rzeczywistym doświadczeniem bojowym.
  • Odpowiedz