Wpis z mikrobloga

Czy firmy montujące klimatyzacje, zgodzą się tylko na sam montaż instalacji? XD

Kupuje mieszkanie od dewelopera, nie moge zrobić przewiertu na zewnątrz, bo gwarancja na elewacje kwiiiii. Takze myślałem, zeby zrobić calą instalacje i jakoś ją ukryć w ścianie (jak? XD). Jak sie skończy gwarancja, to przebić się na zewnątrz i jak król mieć klime w domu.

#klimatyzacja
  • 9
@BrotatyChleb Jak chcesz płacić odszkodowania za ewentualne zalania czy pęknięcia całej wspólnocie to droga wolna. Wszyscy mieszkańcy będą ci wdzięczni za utratę gwarancji, a tu się z regresów nie wypłacisz.

Wstaw sobie szybę z klapką i kup klimatyzator przenośny. Miałem tak na jednym Airbnb w Warszawie latem i dawało nieźle radę.
@BrotatyChleb:
To może jednak nie kupuj?
Jeszcze się nie spotkałem z deweloperem, co zabrania zrobić przewiert pod klime.
Wspólnoty jaknajbardziej lubią odmówic.
Ale żeby dew taką ściemę walił.
Nie ma czegoś takiego że 1 przewiert kasuje gwarancję na cały blok.
Co najwyżej na Twój balkon.

Wydasz 1.5 banki na chatę i remont, a jak się okaże że masz piekarnik to nie będziesz mógł w lato wysiedzieć w wymarzonym domu.

Co do
@Tytanowy_Lucjan: ale ja napisalen ze PO uplywie gwarancji xD
W mieszkaniu w ktorym teraz mieszkam, minal czas gwarancji i ludzie porobili sobie klimatyzacje.

@cassuss
„Nie mozna juz wprowadzac zmian deweloperskich”. Budynek jest juz w mocno zaawansowanym etapie, ostatnie pietra maja specjalne miejsca na klime na dachu. Moze chodzi o hałas jaki by generowały balkonowe klimatyzatory.

Upałow nie powinno byc, w obecnym mieszkaniu mam ostatnie pietro i moze na kilka dni w
@BrotatyChleb:
Przewiert pod klime nie jest żadną zmianą deweloperską... przenoszenie ścian czy kanalizy tak.

Weź zadzwoń do jakiegoś kierownika, bo możliwe że gadasz z jakąś sekretarką nowicjuszką.

Aktualnie chyba nie ma nowych klim nawet tanich, co nie mieszczą się w normach glosnosci.

Inny aspekt który mogą mieć na myśli to
Że nie chcą ścian obwieszonych klimami i korytami...

Ale właśnie po to robi się to na tym etapie żeby przewiert był
@cassuss:
U nich to sie liczy jako zmiana, bo trzeba dopłacić do tego. Moze tak to ogolnie nazywaja.

Typiarka ma kilka lat expa w sprzedawaniu (pokazała mi sie w proponowanych na linkedinie XD),wiec moze tak pracuja.
Napisze bezposrednio do zmian lokatorskich (osobny mail) z pytaniem, chociaz moze powinni to w umowie deweloperskiej zawrzec. Idk.

Balkon w tym mieszkaniu jest duzy, bo ma 15m, wiec nawet nie wyglądałoby to zle.
@BrotatyChleb:
Możliwe że ona myśli o:
Wyprowadeniu instalacji np. Na dach przez dewelopera.
Niektórzy deweloperzy mają to w opcji.
I sami czasem prowadzą rury(80% tragiczny standard)
Lub sami robią peszle.

Powiedz im jasno że Ty nie chcesz żadnych zmian od nich tylko chcesz we własnym zakresie, przez uprawnioną ekipę wyprowadzić sobie rury na swoj koszt.
Przewiert fi45-65, odpowiednio zabezpiecziny przez uprawnione osoby.
Oraz we własnym zakresie chcesz rury prowadzić wewnątrz własnego