Wpis z mikrobloga

Jest jakiś sens instalowania linuxa na pendrive? nie chodzi mi o stworzenie bootowalnego pendrive tylko zainstalowanie na stałe systemu żebym mógł uzywać linuxa kiedy chcę, podpiętego do laptopa lub komputera. Pendrive Samsung Fit 64gb #linux #komputery
  • 7
@Mershi: ten pendrive zdechnie prędzej czy później, już prędzej dowolny SSD z przejściówką USB-Sata

Przerabiałem temat przy okazji budowy koparek kryptowalut. Pendrivy z HiveOS zdychały po paru/parunastu tygodniach ciągłej pracy

Zależy po co. Jak np. jeździsz do klientów to wtedy wrzucasz tam Hiren'sa. Jak do swoich komputerów, to nie potrzebujesz się bawić w takie rzeczy. A jak trafisz na starszy komputer, bez USB 3.0 to też jest to rozwiązanie słabe

Żeby
  • 0
@gomjeden: no właśnie z tego nie korzystam chciałem w sumie tak bawić się linuxem a specjalnie instalować na dysku mi się nie widziało bo mam w lapku tylko jeden slot na dysk
@Mershi: swój własny, zawsze aktualny system z wrażliwymi plikami. zwykle zabezpieczony luksem czy tam owymi plikami zaszyfrowanymi. zawsze to jest lepsze niż wetknięcie swoich danych na pamięci zewnętrznej w jakiś system, który niekoniecznie jest wolny od fusów. mam taki (oraz parę live systemów) na pendrive przy kluczach. przydawał się i ciągle przydaje.