Wpis z mikrobloga

via Wykop
  • 0
Płacenie podatków to wręcz patriotyzm


@fraciu: Człowiek własne zarobione pieniądze na swoje potrzeby wydaje dużo lepiej niż urzędnik nie swoje pieniądze na nie swoje potrzeby.
via Wykop
  • 0
@fraciu: Na wojsko muszą być a "wyrównywanie szans" po co? Państwo nie jest po to by wszyscy ludzie byli szczęśliwi, państwo jest po to by jak najszybciej się roziwjać. Wgl nie powinno się to nazywać "wyrównywanie szans" tylko "wyrównywanie wyników". A infrastrukturę mogą zbudować prywaciarze taniej i lepiej.
via Wykop
  • 0
@digger3: Nie wiem jak jest w afryce, na pewno mają mniejsze podatki bo są biedniejsi i nie stać ich na większą głupotę, gdyby wgl ich nie mieli zaczeli by się rozwijać.
@Aokx myślisz się, państwo to nie firma, państwo ma zapewnić obywatelom możliwości do rozwoju i to robi.

Chciał byś żeby pół Polski była nie piśmienna? Jak taki kraj miał by się rozwijać z głupim społeczeństwem? Kto by tu inwestował? Do tego państwo może budować infrastrukturę której nigdy nie zbudowały by prywatne inicjatywy.
w Afryce masz kilka krajów gdzie praktycznie nie ma podatków i tam możesz wyjechać i rozkręcić biznes paróweczkowy


@digger3: Nie ma podatków ale musisz płacić łapówki policji i haracze gangusom, wychodzi więcej niż podatki na zgniłym Zachodzie
via Wykop
  • 0
Chciał byś żeby pół Polski była nie piśmienna? Jak taki kraj miał by się rozwijać z głupim społeczeństwem?


@fraciu: Jakby mieli potrzebę to by się nauczyli pisać i czytać. A jakby nie było NFZ to sami by poszli do lekarza.

Do tego państwo może budować infrastrukturę której nigdy nie zbudowały by prywatne inicjatywy.


Jakiś przykład?
via Wykop
  • 0
@Niebadzksieciem: Nie znam się na każdym gównopaństwie ale wiem że im więcej pieniędzy kradnie się ludziom i daje państwu tym gorzej. Wojsko musi być więc na to wolno kraść pieniądze.
via Wykop
  • 0
drogi, tamy, transport publiczny


@fraciu: może i powinno to być prywatne

@rzuf22 też może być prywatna elektrowania jądrowa. I nie troluj mnie że lewacko myślę, rozmawiamy poważnie.
też może być prywatna elektrowania jądrowa


@Aokx: to z pewnością jesteś w stanie mi podać liczne przykłady takich w pełni prywatnych, działających na pełną skalę reaktorów :)

I nie troluj mnie że lewacko myślę


@Aokx: chcesz oszukiwać, a oszustwo jest lewackie