Wpis z mikrobloga

Od dłuższego czasu planuję naprawić zęby, ale jakoś nie umiem się za to zabrać i nie wiem od czego zacząć. Mam wszystkie zęby, jednak są krzywę i żółte, szczerze to nie pamiętam kiedy byłem u dentysty. W jaki sposób najlepiej się za to zabrać? Pieniądze nie grają roli

#stomatologia #dentysta #ortodoncja
  • 7
  • Odpowiedz
@Maretso: znajdź jakiegoś dobrego stomatologa, najlepiej z polecenia
umów się na konsultację, na pewno na początek będziesz musiał zrobić zdjęcie pantomograficzne żeby ocenil stan zębów, i stworzy Ci plan leczenia
  • Odpowiedz
@Maretso: 1.idź do dentysty na kontrolę, 2.wylecz dziury, 3. zrób oczyszczanie zębów (zrobią się bielsze) 4. zapytaj dentysty czy warto iśc do ortodonty 5a. jeżeli odpowie 'tak' -> idź do ortodonty 5b. jeżeli odpowie nie -> daruj sobie
  • Odpowiedz
Pieniądze nie grają roli


@Maretso: google, dentysta, wizyta, i zaplacic

inna opcja jest znalezienie pracy w biedronce lub innym miejscu gdzie mozna rozszerzyc pakiet o stomatologie

medicover i wykupic cale zeby

na pewno ostatnim miejscem gdzie zrobisz zeby bedzie wykop
  • Odpowiedz
@Maretso: 1. Znajdź klinikę w okolicy, w której jest kilku dentystów róznych specjalizacji (zachowawcza, endodoncja, chirurgia, protetyka, ortodoncja, periodontologia) oraz higienistki i w którym mają na miejscu aparat do tomografii cbct, mikroskop. Możesz napisać skąd jesteś to może kogoś polecę.
2. Następnie udajesz się na konsultację, na której masz przeprowadzoną dokładną diagnostykę narządu żucia, czyli: przegląd uzębienia, kontrola dziąseł, przyzębia i zgryzu, badanie mięśni żucia oraz stawów skroniowo-żuchwowych, zdjęcia rtg (pantomograficzne
  • Odpowiedz
@troloslaw: czyszczenie zębów przed leczeniem - tego się nie robi żeby zęby lepiej wyglądały, tylko żeby zmniejszyć ilość złych bakterii w jamie ustnej, które pogarszałyby efekty leczenia prowadzonego w następnej kolejności, zwiększając ryzyko na np. założenie wypełnienia z bakteriamii próchnicotwórczych pod materiałem (a to prosta droga do rozwinięcia się próchnicy na nowo w ciągu kilku miesięcy). Dlatego absolutnie obowiązkowo każde leczenie powinno zacząć się od higienizacji, a potem ta higienizacja powinna
  • Odpowiedz