Wpis z mikrobloga

Planuje zakup elektronarzędzi akumulatorowych do domowego majsterkowanie 18v. Docelowo chciałbym uzbierać: wiertarko-wkretarke, szlifierke kątowa, szlifierkę oscylacyjną, wiertarkę udarowa, pilarkę, wyrzynarkę, ukosnice. Zastanawiam się nad poniższymi producentami:
1. Parkside performance
2. Bosch professional
3. Makita
Ma ktoś doświadczenie z powyższymi producentami i doradzi, w który system zacząć się pchać?
Dodam jeszcze od siebie, że do parkside zacheca mnie cena i opinie na peperku, w boschu znam przedstawiciela handlowego i liczę na przyzwoitą cenę, makite często widuje na budowach, posiada ten system kumpel I go polecam (ale on się na budowlance nie zna)
#majsterkowanie #budownictwo
  • 6
@Swietowid:
Kurde, mam zestaw z Boscha - szlifierkę, wkrętarkę i wiertarkę. Zakup życia, serio xD Po trzech latach dalej działają jak nowe, Szczególnie wiertarka, używam jej do kucia i nawet większych przewiertów, a mimo to trzyma się świetnie.
@Swietowid: Mam bardzo dużo narzędzi parkside czarnego i zielonego. Szczerze polecam, jakość do ceny najlepsza. Jak coś do zainteresuj się bateriami smart 4Ah i 8Ah na ogniwach 21700. Czasem są w promocjach. Żeby nie było, w robocie używamy Boscha niebieskiego więc porównanie mam. Jakby co to pytaj.
boschu znam przedstawiciela handlowego i liczę na przyzwoitą cenę


@Swietowid: To się przeliczysz. Bosch na necie jest sprzedawany praktycznie od razu z rabatem. Dystrybutorzy żyją z bonusu rocznego/kwartalnego. Chyba że ma jakieś swoje "gratisy" nie wydane klientom czy inne zdobycze.

Z tej trójki to polecałbym Makitę. Patkside jedni mówią ok, jedni mówią że średnia. Nie mają serwisu nie mają tak rozbudowanego systemu jakościowych narzędzi jak Makita. Z Boschem mam źle doświadczenia,
@Swietowid już wiele razy o tym pisałem - niebieski bosch od jakiegoś czasu to gówno. Mam kupę narzędzi, które służyły mi przy budowie domu / robieniu malych fuszek maks kilka razy w miesiącu i praktycznie ze wszystkim mam problem. Najbardziej szkoda 4 akumulatorów 6ah, które wytrzymały maks 2 lata (gwarancja 6 miesięcy) i nie trzymają wcale, rekojmia oczywiście nie uznana.