Wpis z mikrobloga

Mirki od #hardware #laptopy, pomóżcie z wyborem laptopa.

Poszukiwany: Laptop dla Architekta Wnętrz (Programy tj. AutoCad etc)
Budżet: < 5500 zł

Laptop przeznaczony dla różowej, która potrzebuje go na studia oraz do pracy. Niestety nie za bardzo wiem, czy te programy z których korzysta, bardziej korzystają z CPU, czy z GPU. Więc na razie skupiłem się na szukaniu lapka, który ma w miare mocny procesor oraz dedykowaną grafikę. Zależy mi na tym, żeby był to lapek na kilka lat, no i żeby nie ścinał się przy pracy, podczas projektów. .

Początkowo szukałem #thinkpad, teraz w sumie jestem otwarty na wszystko. Aktualnie skupiłem się na szukaniu lapków opartych o:
Procesor: i7-12650H
Grafika: RTX 4050
Ram: 32 GB

Programy z których korzysta: [AutoCad, Revit, Twinmotion, Sketch up, Photoshop]
Nie siedzę w hardwarze w ogóle, tylko wtedy gdy szukam coś dla siebie, więc może jest jakiś ekspert, który jest na czasie i mógłby coś doradzić.

#pytanie #informatyka #architekturawnetrz #sprzetkomputerowy #pytaniedoeksperta
Yakooo - Mirki od #hardware #laptopy, pomóżcie z wyborem laptopa. 

Poszukiwany: Lapt...

źródło: jaki_laptop_gamingowy_wybrac

Pobierz
  • 5
@Yakooo: Trudno będzie znaleźć Thinkpada z 12 gen za takie pieniądze. Poza tym teraz w Thinkpadach to jest niezły burdel, taka seria T15 ma 3 podtypy T15, T15P, T15G i wydajnościowo to tylko na ten ostatni można patrzeć. Na papierze jest różowo we wszystkich ale przez thermal throttling T15P jest w stanie ciągle pracować z mocą ~35W a T15G 70-80W
Radze w przypadku wypatrzenia jakiegoś konkretnego modelu poszukać pod hasłem model
@Yakooo: AutoCAD ma w opcjach możliwość zmniejszenia dokładności wyostrzania krawędzi. A wpływa to znacznie na wydajność. Całkiem wyłączyć wygładzanie może i nie, bo będzie aliasing, takie schodki zamiast prostych kresek będzie widać.
Jeśli ma to być rysowanie w 2D bez renderingu (shadery, Ray Tracing, itd.), to i nawet integra by wystarczała do AutoCada.

Podany przez ciebie procesor Intela jest z 2021 roku.
Poleciłbym ci tą stronę, i kieruj się ilością plusów
@Yakooo: Ale. Jeśli to ma być laptop do transportu, oj, z takim Legionem to będzie udręka podróżować w te i wewte.
To już bym bardziej na tego typu patrzył:
https://consumer.huawei.com/pl/laptops/matebook-14-2022/buy/
Tylko zapomniałbym wtedy o programie Twinmotion, bo wygląda na wymagający program.

Taki byłby raczej do transportu, i do tego Twinmotion dobry:
https://www.pepper.pl/promocje/laptop-lenovo-legion-slim-rtx4060-16gb-ram-512gb-ssd-798299

Ale ten wykracza poza budżet.