Wpis z mikrobloga

Czy te nawigację igpsport mają sens? Bo mi wystarczy coś gdzie wyrysuję na kompie ślad a potem na skrzyżowaniu 6 dróg w lesie będę wiedział w którą skręcić. A cena na aliexpress kusząca. Mówię o tych z czarno białym wyświetlaczem.
#rower #turystykarowerowa #sakwiarze
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Bo mi wystarczy coś gdzie wyrysuję na kompie ślad a potem na skrzyżowaniu 6 dróg w lesie będę wiedział w którą skręcić.


@volodia: bez mapy będzie niewygodnie*, za którymś razem oczywiście trafisz.
*a ten bsc200 o którym myślisz mapy nie ma.
  • Odpowiedz
Sigma rox 4 obejrzyj, poniżej 4 stów bez czujników, niecałe 7 stów z kompletem. W zestawie uchwyt trytytkowy, za 7 dych długi mozna dokupić. Rysujesz w komoot, importujesz przez appkę do nawi. Zintegrowana ze Stravą. Pomocny customer service mają.

edit: podkładki z mapą nie ma, ale jak masz poważną rozkminę to wyciągasz telefon i appka z sigmy pokazuje mapę, wytyczony szlak i pozycję. (Oczywiście nawi działa standalone, nie trzeba mieć telefonu przy
  • Odpowiedz
@volodia: bez mapy będzie niewygodnie*, za którymś razem oczywiście trafisz.

*a ten bsc200 o którym myślisz mapy nie ma.


@Wycu91: przejechałem tak kilkanaście tys. kilometrów i w zupełności mi wystarcza. Szybko można się przyzwyczaić.

No i ten BCS200 ma wskazówki i powiadamia cię
  • Odpowiedz
przejechałem tak kilkanaście tys. kilometrów i w zupełności mi wystarcza.


@Erus: Gratuluję. Przejechałem z 10k km na kresce i wskazaniach o skrętach i w końcu pieprznąłem komputerek do szuflady. Wjechał sprzęt z mapą.
  • Odpowiedz
@Wycu91: dziękuję xD Dla mnie improvementem były wskazówki, wcześniej miałem samą kreskę. BCS200 mi w zupełności wystarcza - telefonu nie wyciągam (za wyjątkiem sytuacji w których zamiast drogi są haszcze, żeby się upewnić że to faktycznie to - zawsze było ( ͡° ʖ̯ ͡°)), ani się nie wracam. Mapka z BCS300 tylko by mi skróciła żywotność na aku.
Generalnie jeżdżę wszędzie tak jakbym był u siebie,
  • Odpowiedz
@volodia: w apce nie wiem czy możesz sam sobie wyrysować bez uwzględnienia dróg, bo jej do tego nie używam.
Aczkolwiek możesz użyć dowolnej strony lub aplikacji która eksportuje ślad w formacie gpx/tcx/fit/etc. i wrzucić na licznik przez apke albo przesłać po kablu.
  • Odpowiedz
@volodia: sprawdziłem. W apce da się wyznaczyć trasę jedynie z uwzględnieniem dróg i ścieżek z openstreetmaps w 3 trybach (pieszo/rowerem/samochodem).
Są też trasy innych ludzi z okolic i odziwo jest ich całkiem dużo.
  • Odpowiedz