Wpis z mikrobloga

Widać, że w Bayernie zmieniła się władza. Widać, że wrócili ludzie, którzy zbudowali potęgę tego klubu.
Rozwiązanie sytuacji z Tuchelem dla niektórych jest dziwne, ale powoli dociera do wszystkich, że to najlepsze co można aktualnie zrobić.
Nagła zmiana trenera wcale nie musiałaby przynieść zamierzonego skutku, kluczowy moment sezonu + ograniczone pole manewru na rynku trenerskim.
Z lepszych trenerów do wzięcia jest Flick i Zidane, Pierwszy już był i moim zdaniem sprawdziłby się dalej, drugi mimo sukcesów jest na swój sposób większą niewiadomą w środowisku Bawarczyków.
Zostawienie Tuchela do końca sezonu, jest najlepszym wyjściem, o ile nie będzie dalszych kompromitacji. Bądź co bądź, to wciąż jeden z lepszych trenerów, prawdopodobnie większość pozostałych meczów Bayern zwycięży. Do końca sezonu nie zostało wcale tak długo... ok. 4 miesiące - 16 tygodni. Bundesliga raczej jest nie do uratowania, żaden trener pewnie nie odrobiłby tej straty przy tak grającym Leverkusen (chociaż różne cuda się zdarzają). W LM też szanse nie są duże, ale te rozgrywki rządzą się swoimi prawami... Piłkarze raczej nie mogą grać na zwolnienie, bo nawet jeśli nie chcą Tuchela, to ich wola została częściowo zaspokojona, wiedzą, że Tuchel nie musi już budować relacji (choć to i tak nie było jego mocną stroną...), bo za chwilę i tak go nie będzie, więc trzeba skupić się na ratowaniu sezonu, a nie walce o ego.
Alonso jest wymarzonym kandydatem Bayernu, ich były zasłużony zawodnik, pozostający od lat w kontakcie z obecnymi władzami klubu. Spędził wiele lat w Niemczech, zna Bundesligę na wylot, bardzo obyty i doświadczony na arenie międzynarodowej, stosunkowo młody ma szansę napisać historię, idealnie pasuje do ich ideologii.
Po dziwnych decyzjach Kahna i Salihamidzica przyszedł czas na rozsądek i planowe działanie. Hoenes i Rummenige znają się na piłce i zarządzaniu klubem, mają okazję się wykazać.

#pilkanozna #bayernmonachium #bundesliga
  • 5
@Ze_Arcadio: najlepsze jest to, ze gdyby nie odpal Bayeru, to Bayern na luzie by te lige wygral przy tak #!$%@? formie jaka prezentuja. szkoda, ze tak to wyglada, bo Bundeslige zawsze mi sie fajnie ogladalo - dynamiczna, pelna strzalow, goli, fajnie graja pilka zespoly.
uwazam, ze teraz dobrze sie dzieje dla tej ligi, ze Bayern jest w kryzysie :D
@muszyna_skarbzycia: masz rację, szczerze cieszy mnie to, że Leverkusen tak odpaliło. Mam nadzieję, że więcej klubów się ogarnie, a i BvB oraz Lipsk będą jeszcze bardziej konkurencyjne. Mając 4 topowo mocne europejskie ekipy Bundesliga zrobiłaby pewnie jeszcze większy progres, bo na samym Bayernie tracą medialnie względem Anglii i Hiszpanii
@Ze_Arcadio: dokladnie. w ogole, teraz obczailem, ze Bayern obecnie ma serie 11(!) lig wygranych z rzedu, to nawet Juventus tak nie oral za czasow ich swietnosci kilka lat temu. a taki Lipsk za Nagelsmanna byl bardziej konkurencyjny, teraz to ciezko liczyc na to, zeby pykneli taki Bayern, trzeba czekac na Gladbach ;d.
Alonso jest wymarzonym kandydatem Bayernu, ich były zasłużony zawodnik, pozostający od lat w kontakcie z obecnymi władzami klubu. Spędził wiele lat w Niemczech, zna Bundesligę na wylot, bardzo obyty i doświadczony na arenie międzynarodowej, stosunkowo młody ma szansę napisać historię, idealnie pasuje do ich ideologii.


@Ze_Arcadio: To prawda, ale mając na stole oferty z Liverpoolu i Bayernu, wybierze pewnie Liverpool, zwlaszcza, jeśli w tym sezonie w Niemczech wygra wszystko.
@rooger: czy ja wiem... Bayern mimo wszystko ma większe szanse na wygranie Ligi Mistrzów, w ostatnich latach razem z Realem i City to byl glowny faworyt, do tego możliwości zdobycia kolejnych tytułów krajowych. W PL ma City, które raczej ciężko będzie zdetronizować..