Wpis z mikrobloga

@programistalvlhard: nie pamiętam o jaką spółkę chodziło, ale był raz jakiś big tech, wrzucili dobry raport, na afterze rakieta, na 15.30 wszyscy czekali z ujem w lapie i nagle się #!$%@?ło, zjechali do poziomu sprzed wyników

Tutaj póki co zrobili na afterze 350p na nasdaku, może być ciekawe zamknięcie sesji dziś
@programistalvlhard: Wydaje mi się, że powinineś powoli dawkować jakiś detoks od indexów, bo jak widzę twoja ekscytację i panikę jak coś się dzieje to nie jest dobry znak.
Emocje tak silne to sprzyjają chyba tylko wyzerowaniu i załamce
@Jcmg: No patrzac co wyczyniaja w USA na indeksach to ciezko okielznac emocje kiedy po zamknieciu rosna 300 punktow just like that a od dolka wczorajszego wybitego kolo 20-21 robia prawie 500 punktow :D. Do wyzerowania mi jeszcze daleko, wrecz przeciwnie wczoraj ladnie siadlo. Dalej long term jestem niedzwiedz ale obecnie bardziej byko-niedzwiedz patrzac co wyczeniaja hamburgery
@programistalvlhard: Nie no jasne, twoje decyzje i pieniądze, po prostu uważam, że jeśli chcesz w trochę dłuższym terminie ugrać coś to jednak takie emocje to zły znak.
Ja dzisiaj już nie stawiam, ale mam taką myśl w głowie, że to takie ostatnie odbicie przed naprawdę sensowną korektą, totalnie abstrakcyjne wydaje się dla mnie to co wydarzyło się od piątku do dziś, ale nie takie rzeczy rynek widział :D
@programistalvlhard ja tez mam takie wrażenie jak @Jcmg ze strasznie emocjonalnie do tego podchodzisz, a to nie pomaga w trejdingu, szczególnie w intraday, czasem tez miałem rozkminy, za siedzisz nawąchąchany jakimś kryształem przed wykresami i stad tak żywiołowo komentujesz każda zawrotkę w górę/dół i strasz się znaleźć odpowiedz czemu akurat poszło w dana stronę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@maniek74: Spoko, przyjdzie lato i zmiennosc siadzie, prawdopodobnie w najblizszym okresie tez zmiennosc siadzie i nie bedzie czym sie ekscytowac. Jeszcze sie pobujaja troche i przyjdzie kilka dni nudy. Do fedu daleko, sezon wynikow zakonczony pewnie niedlugo na tagu zapanuje nuda. Do tego czasu mozna sie poekscytowac bo nie czesto widuje sie takie lagi jak wczoraj. Nawet CPI ostatnio nie robilo takich jazd jak wyniki wczorajsze :D
@Jcmg: nie wiem czy ty to ty, ale jeśli dobrze kojarzę to widzisz korektę po każdym wybiciu na nasdaku od zeszłorocznego dołka xdd @maniek74 ale to nie było tak, że na aferze poszła dalej rakieta i zaczęli ladowac dopiero po otwarciu marketu na drugi dzień?