Wpis z mikrobloga

ze chce opinie wykopkow? I to tag najbardziej abstrakcyjny w tym wypadku, nie chce wolac niebieskich czy rozowych osobno, a standardowych wykopkow


@NewBlueSky: A jakbyś nie dodał tagu #wykop to byś dostał opinie kogo? Użytkowników 4chana, Reddita albo hejto? Tag #wykop dotyczy stricte wykopu np. narzekania na liczbę reklam, zamulanie serwisu albo działanie aplikacji, a nie pytania o żarcie kiwi.

Pimijam już, że dużo ludzi ma tag #wykop na czarnej liście,
@WykopX: spoko

ale argument o czarnej liscie to wydmuszka. Zawsze tagujac dowolnym tagiem akceptujesz dwa fakty:
1. ludzie co go obserwuja dostana powiadomienie (i mozna bedzie znalezc ten wpis przegladajac dany tag)
2. ludzie ktorzy go maja na czarnej nigdy go nie zobacza

To jest oczywista oczywistosc
@NewBlueSky: To jest oczywistość, dlatego jest to dziwne, ponieważ wysyłając ten wpis powiadomienia nie dostały osoby, które obserwują tagi #jedzenie i #dieta a mają #wykop na czarnej liście. Tak samo nie zobaczy go nikt z tych osób na mikroblogu, a gdyby wpis wszedł w aktywne lub gorące, też wtedy mniej osób go zobaczy.

Ogólnie dodawanie niepowiązanych tagów w zasadzie tylko ogranicza liczbę osób do których dotrzesz.

A nie oszukujmy się
PS. Zresztą wystarczy zobaczyć, że wpis ma 0 plusów.


@WykopX: wy wojownicy od tagów musicie sie nauczyc, ze przedmiotem wpisu jest jego wartosc logiczna i merytoryczna, a nie atencja w postaci plusów czy jakas inna.

Zadalem pytanie i dostalem potwierdzenie zjawiska nad ktorym sie zastanawialem (jest zwiazane z moimi doswiadczeniami). W tym kilkadziesiat odpowiedzi w ankiecie. W zasadzie na bazie tego, ze ono sie u mnie pojawilo to bylem pewien, ze
@vateras131 dlaczego? Przecież cała podstawowa idea wykopu jest oparta właśnie o tagi i powiadomienia z nich.

W zasadzie jest to podstawowa różnica między Wykopem a innymi społecznościokani typu Facebook (gdzie tagi w zasadzie nie istnieją) i Twitterze (gdzie tagi istnieją, ale nie mają żadnego sensu).

Więc nie rozumiem, może mi wyjaśnij co jest nie tak z włączonymi powiadomieniami z tagów, bo dla mnie jest to chyba należy ficzer wykopu i jestem przekonany,
@WykopX:
Dziwie się po prostu jak można wytrzymywać taki natłok powiadomień. Przecież przy niektórych tagach to non stop ktoś coś pisze.
Osobiście wolę raz na jakiś czas zajrzeć sobie w obserwowane i powiedzmy, że nadrobić zaległości.
@vateras131 nie wiem ile tagów i jakie tagi obserwujesz. Ja obserwuję 43 tagi (w tym #wykop - stąd jestem pod dyskusją o jedzeniu kiwi) ani razu nie poczułem natłoku powiadomień.

Przez większość czasu lista powiadomień just na zero, a jak się coś pojawia to elegancko sobie je albo otwieram, albo usuwam (rzadko).

Używam dodatku który grupuje mi i wyświetla powiadomienia jako osobne menu, a nie domyślne niewygodne menu kontekstowe - może to
WykopX - @vateras131 nie wiem ile tagów i jakie tagi obserwujesz. Ja obserwuję 43 tag...

źródło: temp_file1428901420047229034

Pobierz