Wpis z mikrobloga

Mireczki, co byście zrobili w moim przypadku.
Niedawno sprzedałem laptopa przez serwis eBay (rzecz dzieje się w DE)
Komputer miałem od nowości dwa lata ale tylko 4 miesiące go używałem, dlatego z dostałem z roboty mocniejszy.
Przed schowaniem do "szuflady" komputer normalnie się włączał działał, zostawiłem go z baterią około 50%.
Teraz mi się o nim przypomniało i postanowiłem wystawić go na aukcje od 1€ dlatego że nie odnalazłem ładowarki, laptop chciał się uruchomić ale po chwili się wyłączał tak jakbylaby bateria wyczerpana, a po paru razach nie reagował wcale, nie kupowałem nowej bo to koszt 50€.

Zrobiłem ładna aukcje, że komputer większość czasu przeleżał, do momentu wyczerpania baterii działał i że nie posiadam ładowarki ani kartonu i co ważne dodałem, że nie przyjmuje zwrotów, nie daje gwarancji i rękojmi bo jestem osobą prywatną.

Notebook wylicytował jakiś serwis komputerowy za 1/2ceny, po dwóch dniach dostałem informację że nie działa i chcą zwrócić, pytanie moje co mam w takim przypadku zrobić? Olac? Przyjąć zwrot? Jaką mam gwarancję że nie przełożyli mi wadliwych części lub co gorsza uszkodzili go przy próbie naładowania lub źle dobrali ładowarkę? Chciałbym być również fer dla kupującego. Doradzi ktoś coś?

#komputery #prawo #niemcy #ebay #kiciochpyta #pomocy
  • 6
  • 1
@Essagit123 używany, stan wizualny jak nowy. Nie ma opcji uszkodzony do wyboru, gdy określi się jego stan wizualny, druga sprawa 100% jestem pewien że laptop jest lub był sprawny, bo włączał się przez dwie trzy sekundy i potem umierał na brak baterii