Wpis z mikrobloga

Postanowiłem wrócić do serii Assassin's Creed zaczynająć od punktu w którym go skończyłem, czyli na przejściu Black Flag w okolicach jego premiery.

Generalnie to Unity nie jest takie złe, jak przypomnę sobie opinie jakie rodziła ta gra po premierze.
Co prawda okolice 40 klatek w 1440p na mobilnym RTX 2060 pokazuje mniej więcej jaką optymalizacyjną tragedią musiała być ta gra na sprzęcie w 2014 roku, niemniej przynajmniej ten aspekt już nie boli aż tak bardzo.

Na pewno mega na plus wychodzi sam feeling poruszania się i sam świat gry, który świetnie tworzy wrażenie turystki w XVIII wieku. Ta gra mogłaby wyjść dzisiaj i poza twarzami (nadal lepszymi niż w Starfield xD) nadal trzymałaby akceptowalny poziom. Jednocześnie cały czas nie rozumiem tych peanów nad samym parkour'em, żadna z poprzedniczek nie miała takich problemów z trafianiem w okna czy złym wyborem kierunku podczas poruszania się. Szkoda, że dopiero w połowie gry odkryłem fanowski fix poprawiający te problemy i sporo pomniejszych bolączek które faktycznie doprowadzają temat do porządku, ale mody nie liczą się jako oryginalne doświadczenie :)

Czuć też, że gra wyszła przed epoką inspiracji Wiedźminem 3 w kwestii prowadzenia fabuły w misjach pobocznych, strasznie czuć ich fedexowość, przez brak chociaż nadania jakiejś ciekawej narracji do wszelkich powtarzalnych aktywności(przynajmniej w przeważającej większości).

Miłym zaskoczeniem jest to, że po dekadzie nadal działa multiplayer i nadal są gracze którzy w niego pykają, czuć że coop w Assasynach miał potencjał, jak widać zaprzepaszczony po tej odsłonie.

Ogólnie na moje gra całkiem nieźle się broni, choć nie jest to w żadnym razie najlepsza część. Pewnie rzuciłbym ją gdzieś powyżej jedynki, trójki i Revelations.

#gry #assassinscreed
witajswiecie - Postanowiłem wrócić do serii Assassin's Creed zaczynająć od punktu w k...

źródło: Schowek01

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@witajswiecie: Dla mnie najlepsza część po trylogii Ezio. Historia trochę odstawała, ale dla mnie lokacje i system poruszania się najlepszy w serii. Dla mnie to był peak serii AC, każda następna część była już gorsza (Syndicate jeszcze był bardzo spoko, ale od Origins to już totalny zjazd jako generyczne action-rpg).
No i ten trailer, jeden z najlepszych jakie było mi dane zobaczyć:
Krs90 - @witajswiecie: Dla mnie najlepsza część po trylogii Ezio. Historia trochę ods...
  • Odpowiedz
  • 1
@Krs90: to, że dwójka + Brotherhood są grami wybitnymi to fakt, nie opinia .

Mimo wszystko na podium wepchnąłbym Black Flag'a, mimo tej kontrowersji, że gra zdaje się mieć bardziej logo serii z powodów marketingu, niż żeby faktycznie była to pełnoprawna część. Niemniej jako gra o piratach jest super :)

O nowszych częściach się nie wypowiem, bo jedynie miałem okazję pograć w Valhallę przez moment u kumpla i generalnie gra nie
witajswiecie - @Krs90: to, że dwójka + Brotherhood są grami wybitnymi to fakt, nie op...
  • Odpowiedz
@witajswiecie: Black Flag jest spoko, szczególnie dla ludzi lubiących pirackie klimaty, mi niestety średnio podchodzą ale sama gra jest bardzo dobra. To moim ulubionym trailerem z serii zostaje jednak ten z AC: Brotherhood (ogólnie chyba moja ulubiona część serii).
Krs90 - @witajswiecie: Black Flag jest spoko, szczególnie dla ludzi lubiących piracki...
  • Odpowiedz
  • 0
Według mnie w to się nie da grać przez upośledzone AI, które po 10 sekundach zapomina, że istniałeś


@Beeercik: no ja tutaj jestem w kontrze, bo tępe AI mi tu nie przeszkadza, ale to głównie dlatego, że nie traktuję żadnej części AC jako skradanki, bardziej widzę je jako fabularne gry akcji

w sensie pamiętam jak zagrałem w jedynkę to moja pierwsza myśl była w rodzaju "o Prince of Persia z otwartym
  • Odpowiedz
@witajswiecie : Pewnie racja, że to kwestia podejścia, ale po prostu wybija mnie z immersji kiedy strażnicy (którzy przecież są wyszkoleni i na tym zresztą polega ich praca) po kilkunastu sekundach poszukiwań wracają do swoich spraw jak gdyby nigdy nic.

W otwartym świecie to też trochę razi, gdy tłum gapiów widzi morderstwo i też nie przejmuje się jakoś mocno ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz