Wpis z mikrobloga

Po wysłuchaniu dzisiejszego posiedzenia komisji ds. wyborów korespondencyjnych, z zeznań świadków wynika:

1. Nie był rozważany drugi termin wyborów.
2. Brak zabezpieczeń pakietów do głosowania.
3. Termin dostarczenia ostatniego zestawu pakietów - 8 maja + czas na doręczenie minimum 48 godzin (przypominam, że wybory miały być 10 maja).
Z zeznań świadka, min. Soboń wskazał datę wyborów 13 maja, lub 17 maja (przypominam, że wybory miały być 10 maja zarządzone przez marszałka Sejmu - taki był termin konstytucyjny.).

Wnioski pozostawiam wam.

#polityka #sejm #afera #wybory #wyboryprezydenckie2020
  • 12
@maximilianan: Właśnie, żadnego zabezpieczenia. Wyobraźmy sobie sytuację - (nie przewidzieli drugiej tury).
Bardzo duży pakiet ląduje w hali z listą wyborców. Zwinne rączki wypełniają oświadczenia i wybierają jedynego słusznego kandydata. Poczta odbiera ze skrzynek wrzucone głosy i wszystko jest niby zgodne z literą prawa. Komisja liczy.
Wygrywa kto???
dodał bym, że pakiety miały zostać wysłane przesyłka nierejestrowana, bez żadnej gwarancji dostarczenia xD


@maximilianan: ja bym jeszcze dodał to o czym każdy zdaje się zapominać - nie ma obowiązku meldunkowego w Polsce, a sporo osób mieszka też i za granicą. Nie było ŻADNEJ możliwości przeprowadzenia takich wyborów i wiedzieli to sami pisowcy. To było po prostu wyprowadzenie pieniędzy i nic więcej.
i tak z 30 razy mniej ludzi do organizacji wyborów

@nth4: to poproszę te statystyki, bo szczerze powiedziawszy nie znam, a skoro rzucasz takim hasłem to chyba je posiadasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Anon_daru: też poproszę dane dotyczące tych 30 razy mniej wyborców, do czego się odniosłem. Z tego co widzę to co najwyżej kilka razy a nie kilkadziesiąt razy mniej, więc prawdopodobnie twoje źródło to sławny instytut danych z du... lub TVN24, czyli w sumie to samo śmierdzące źródło danych.

Nie ma statystyk bo do wyborów nie doszło, ponieważ Kidawa je rozwaliła jak sama się chwaliła.