Wpis z mikrobloga

@mariusz9922: W Polsce ciężko uzyskać orzeczenie o niepełnosprawności na podstawie zaburzeń ze spektrum autyzmu, musiałbyś być chyba jakimś, nie wiem, upośledzonym intelektualnie w stopniu znacznym z mutyzmem
  • Odpowiedz
@mariusz9922: Bo w naszym kraju wiedza o autyźmie jest 100 lat za murzynami, samo za siebie już mówi to że wciąż używa się u nas przestarzałej klasyfikacji która nie postrzega autyzmu jako spektrum, tylko jest zespół aspergera i ten "prawdziwy" jednolity autyzm
Poza tym brakuje w Polsce specjalistów od tego zaburzenia, a jeśli jakiś jest, to zajmuje się tylko dziećmi, z wszelakimi terapiami jest tak samo - na próżno szukać czegoś
  • Odpowiedz
@DROP_TABLE_Usernames: skąd takie wnioski? Ja poszłam na wizytę do przypadkowego psychologa, gdzie akurat pasował mi termin, po kilku wizytach mi powiedział że mogę mieć autyzm. Nikt mi żadnych zaburzeń osobowości nie wmawiał. Potem poszłam już do psychologa który zajmuje się diagnoza dorosłych i aktualnie jestem w trakcie. Więc chyba nie tak trudno dostać diagnozę, jeśli się od razu pójdzie tam gdzie trzeba, ale to trochę hajsu trzeba na to wyłożyć niestety
  • Odpowiedz