Wpis z mikrobloga

  • 22
@the_good_guy: Plus takie detale, że prezes Develii wchodzi zaraz po wyborach do rady nadzorczej PKO BP XD To nie jest śmieszne nic a nic. Tak, tak, wiem, kompetentny menadżer, innych nie było w całym kraju. Długo szukali, tylko Oślizło się zgłosił.
  • Odpowiedz
@mickpl: Dewman z tym programem podrzucił kukułcze jajo. Z jednej strony jak to wprowadzą to wszyscy okrzykną ich sprzedawczykami i na 50k zyskanych wyborców stracą 1mln starych. Z drugiej jak się wycofają ludzie zaczną im zarzucać niedotrzymywanie obietnic stracą wizerunkowo w oczach wyborców i trzeba oddać walizki z pieniążkami od lobby firankowego. Pikanterii dodaje fakt że MNS to kalka programu Pisu, gdyby nie to że Pis jest skompromitowany i niewybieralny dla
  • Odpowiedz
@Szemiques: jest dobre rozwiązanie - skonfigurowanie programu tak, żeby rzeczywiście miał pozytywny wpływ na rynek mieszkaniowy. Ale to wymagałoby mocno merytorycznego projektu oraz nastawienia się na odroczoną gratyfikację, bo żadne działanie w postaci dofinansowania branży nie przyniesie natychmiastowego efektu, o ile nie ma być kolejnym dosypywaniem kasy po stronie popytowej. Dlatego szansa jest nikła - ekipy polityczne wymieniają się co kadencję, ew. co dwie, jeśli dużo kasy rozdadzą podczas pierwszej kadencji.
  • Odpowiedz
@mickpl: wystarczy że wprowadzą limit ceny z metra tak aby nie dać zarobić deweloperom i tak aby deweloperzy dostosowali się cenowo do programu a nie program do cen deweloperów. W takim wypadku wraz z limitem ceny z metra uważam że program jest dobry niech ci ludzie kupią sobie te mieszkania, zamiast wynajmować czy kisić sie u rodziców. #!$%@?ć deweloperów, bankierów, landlordów i wilków łódzkich. Amen
  • Odpowiedz
  • 0
@mickpl To jest ciekawa sytuacja - rząd chce rozdać pieniądze obywatelom, a oni mówią stanowcze Nie :D
Czyżby zachodziły pozytywne zmiany w świadomości finansowej obywateli?
  • Odpowiedz
@mickpl: Tam jest zbyt wielu posłów-lobbystów. Sam Obajtek ma kilkadziesiąt nieruchomości i współpracuje z firmami deweloperskimi. To środowisko zaczyna przypominać naszą czarną mafie kościelną - nie do ruszenia.
Trzeba przyjść z widłami żeby móc cokolwiek osiągnąć. Dopóki wszyscy grzecznie nie protestują to robią co chcą.
  • Odpowiedz
@mickpl: Dobra konkrety bo chce kupić mieszkanie i ziomek chce zaliczkę a jak mi tego programu nie wprowadzą to wezmę bez tego gówna mieszkanie i tyle. Dawać datę to sobie wszystko poustawiam.
  • Odpowiedz
w Polsce nie ma żadnej mafii budowlanej powtarzam mafia budowlana nie istnieje


@paczelok: #!$%@? 2 lata temu jak szukałem mieszkania na wynajem, rozmawiałem z oprowadzającym mnie właścicielem, który notabene był managierem w bankowości. Rzucił mnie, że nie ma silniejszego lobby niż deweloperka w Polsce. Wtedy mu skotrowałem, że lobby bankowe jest silniejsze.
Owszem, lobby bankowe jest silniejsze, np w USA ale nie w PL. W PL oligarchowie siedzą w deweloperce a
  • Odpowiedz