Wpis z mikrobloga

Ktoś pomoże ogarnąć się w fabule przed ostatnim odcinkie, bo pięć pierwszych oglądałem na zmęczeniu i mogłem usnąć w kluczowych momentach.
Co ogarniam, uwaga mogą trafić się spoilery:


1. Kim jest ten heroinista i jaki ma związek ze sprawą?
2. Kim jest Oliver Tagaq?
3. Kim jest jakiś Wilis?
4. Jaki jest związek sprawy Kowtok z naukowcami z bazy?
5. Czyja jest ta opuszczona przyczepa i na jakiej podstawie śledczy wpadli na jej trop?

#pytanie

#truedetective
  • 9
@pokey
1. Otis Heiss, przygotował kiedyś dokładną mapę tych wszystkich lodowych jaskiń
2. Kiedyś pracował w stacji badawczej, teraz żyje z jakimiś lokalsami - koczownikami
3. Chyba Wheeler? Gość, którego para Danvers - Navarro ubiła kilka lat wcześniej za znęcanie się nad swoją kobietą
4. To się wyjaśnia (poniekąd) w ostatnim odcinku
5. Kupił ją chłopak Annie, żeby mieć gdzie się dymać i nikt z miasta ich nie podpatrzył. Clarke kupił ją
  • 0
@DarkCrusader_102: Dzięki.
1. I jak sie w ogóle znalazł w tym opuszczonym budynku? Szukały go ze względu na znajomość jaskiń?
2. Jaki ma związek ze sprawą?
3. Chyba chodziło mi o nazwisko z pyt nr 1.
4. ok
5. Jak się nazywał ten chłopak?

W ogóle wychodzi na to, że nie wiem nic więc spytam tak:
6. Jaki jest statuś sledztwa przed ostatnim odcinkiem i kto jest głównym podejrzanym?
1. I jak sie w ogóle znalazł w tym opuszczonym budynku? Szukały go ze względu na znajomość jaskiń?

2. Jaki ma związek ze sprawą?


@pokey: Szukali tego chłopaka Kowtok Clarka Raymonda bo podejrzewali że przeżył. Szukali go po wyglądzie czyli różowej parce. Notabene tam zdaje się że to parka która należała do Kowtok. Ona ją rozdarła na ramieniu potem pojawiła się tam naszywka łatająca dziurę. W tej parce chodził jej chłopak
  • 0
@mrq: Dzięki!

Prezeska znała Otisa i kazała go zabić.

Prezeska monitorowała wejście do jaskiń bo leżało na ich terenie. Możliwe też że to ona kazała zasypać wejście.


@mrq: To jakoś wynikło w trakcie śledztwa?

Brakuje mi jeszcze wiedzy nt:
2. Jaki związek ze sprawą ma Tagaq?
5. O co chodzi z tą przyczepą? Jak ją znaleźli i co się tam działo?
7.Udało się ustalić co się stało z chłopakiem Kowtok?
To jakoś wynikło w trakcie śledztwa?


@pokey: Nie, z fabuły. W 5 odcinku prezeska dowiedziawszy się na tym ich zebraniu w siedzibie kopalni o Otisie zrobiła dziwną minę oraz w rozmowie z Hankiem Priorem w aucie (zlecając mu zabojstwo Otisa) potwierdziła to.

2. Jaki związek ze sprawą ma Tagaq?


@pokey: Wydaje się że żaden. Pojawił się przepytali go, nic nie powiedział a następnego dnia uciekł. Nie przypominam sobie żeby coś